top of page

Bazı PS Plus Aboneleri Aboneliklerini İptal Ediyor

Üç PS Plus katmanı, ücretsiz oyunlar da dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunuyor ancak bazı oyuncular artık aboneliklerini iptal ediyor.


Bazı PlayStation Plus aboneleri, Sony'nin her üç seviye için de büyük bir fiyat artışı açıklamasının ardından üyeliklerini iptal etmeye karar verdi. PS Plus kullanıcıları , her kategorinin benzersiz avantajlar ve bonuslar sunduğu üç katman arasından seçim yapabilir. Essential katmanı önceki PS Plus modeline benzer şekilde çalışırken, Ekstra ve Premium kategorileri hayranlara hiçbir ekstra ücret ödemeden yüzlerce oyuna erişim sağlıyor.


Sony kısa süre önce, 6 Eylül'den itibaren PlayStation Plus'ın fiyatını her üç seviyede artıracağını duyurdu. 12 aylık PS Plus Essential'ın fiyatı 59,99 USD yerine 79,99 USD olurken, Ekstra ve Premium katmanları 134,99 USD ve 159,99 USD olarak fiyatlandırılacak . sırasıyla USD. Sony bu artış nedeniyle çok fazla tepki aldı ve görünen o ki bazı hayranlar, fiyat değişikliğine tepki olarak PS Plus aboneliklerini iptal etmeye karar verdi.


Certified_human1 adlı bir Reddit kullanıcısı , PS Plus aboneliğini iptal etme sürecini vurgulayan bir gönderi yaptı . Oyuncuların üyeliklerini iptal etme adımlarını uygulamadan önce konsollarının Ayarlar menüsünden Hesap Yönetimi seçeneğini seçmeleri gerektiğinden bu oldukça basittir. Bu paylaşım, fiyat artışının duyurulmasından kısa bir süre sonra yapıldı ve görünen o ki diğer hayranlar da şikayetlerini dile getirmek için aboneliklerini iptal ediyorlar.
Yorum kısmında pek çok kullanıcı fiyat artışı sonucunda PlayStation Plus üyeliklerini iptal ettiğini iddia ediyor. Bazı oyuncular zaten PS Plus özelliklerini kullanmadıklarını belirterek, öncelikle tek oyunculu oyunları oynadıklarını belirtiyor. Birkaç kullanıcı ayrıca aboneliğe bağlı çok oyunculu oyunlar yerine tek oyunculu oyunlara geri dönmeyi tartışıyor.

Bir kullanıcı, zaten oynamak istedikleri çok sayıda oyun olduğu için Essential seviyesine geçmek istediklerini ancak bu artışın bir sonucu olarak aboneliği tamamen iptal edeceklerini belirtiyor. PlayStation Store'da oyunlar ve DLC'lerde düzenli indirimler var , bu nedenle bazı hayranlar abonelik için ödeme yapmak yerine oynamak istedikleri oyunları satın almaya karar verdi.

PS Plus abonelikleri yılda birkaç kez, özellikle de Kara Cuma ve Haziran ayındaki Days of Play indirim etkinliği sırasında satışa çıkıyor . Bu nedenle bazı oyuncular, PS Plus aboneliklerinin bir sonraki indirimde mevcut fiyatlarla satışa sunulacağını da tahmin ediyor . Genel olarak, birçok oyuncu fiyat artışının haklı olmadığını düşünüyor ve birkaç kullanıcı, yeterli sayıda hayranın aboneliklerini iptal etmesi durumunda bu değişikliğin tersine çevrileceğini umuyor.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page