top of page

Baldur's Gate 3, Romantizmde Büyük Değişiklik Yapıyor

Larian Studios, eleştirmenlerce beğenilen RPG'nin PS5 sürümü öncesinde Baldur's Gate 3 aşklarında büyük bir değişiklik yapma planlarını doğruladı.


Baldur's Gate 3, Larian Studios'un oyun arkadaşlarının çoğunluğunun kendilerini oyuncunun üzerine atamayacak kadar mutlu olduğunu belirlemesinin ardından aşklarda büyük bir değişiklik yapıyor. Geliştirici, bu hamleyi Baldur's Gate 3 aşklarındaki sorunlara neyin sebep olduğuna dair bir açıklamayla birlikte açıkladı.


Baldur's Gate 3'teki 10 yoldaşın tümü ve oyuncuların seyahatlerinde karşılaştıkları diğer karakterler de romantik. Ancak pek çok hayran, oyunun ağustos ayı başlarında PC'de yayınlanmasından kısa bir süre sonra keşfettiği şey, müttefiklerinin büyük çoğunluğunun, işe alındıktan birkaç saat, hatta bazen birkaç dakika sonra kendilerine olan duygularını açıklamaktan çok mutlu olduklarıydı.


Larian Studios CEO'su Swen Vincke, Belçikalı geliştiricinin amacının bu olmadığını doğruladı. Pax West 2023'te TheGamer'a konuşan Vincke, arkadaşların kahramanla flört etmeye başlama hevesinin yalnızca bir hatanın sonucu olduğunu açıkladı. Baldur's Gate 3'ün patronu , her karakterin oyuncuya ne zaman pas atmaya başlayacağını belirleyen gizli bir onay eşiğine sahip olduğunu ancak bu gereksinimlerin hepsinin lansman sırasında çok düşük belirlendiğini söyledi.Larian bu sorunun farkına vardıktan sonra bazı yoldaşların onay eşiklerini yükseltti ve yakın gelecekte oyuncu kadrosunun geri kalanını güncellemeyi planlıyor. Bu hamle, Baldur's Gate 3'teki karakterlerin romantizm sürecini biraz daha basit hale getirecek ki Larian'ın da en başından beri niyeti buydu; Vincke, geliştiricinin komik, şehvetli bir yardımcı oyuncu kadrosu sunmak yerine "gerçek ilişkileri" taklit etmek istediğini açıkladı. Sektörün duayeni, Larian'ın halihazırda uygulamaya koyduğu romantizm düzeltmelerinin kapsamı hakkında ayrıntılı bilgi vermezken, Gale'in bu tuhaf hatanın en büyük kurbanlarından biri olduğunu doğruladı ve bu da onun oyuncuya anında ilgi duymasına neden oldu.

Geliştirici şu anda Baldur's Gate 3 ilişkilerini daha gerçekçi hale getirmek için çalışıyor olsa da, orijinal romantizm hatası, RPG'nin çevrimiçi topluluğunda zaten kalıcı bir miras bıraktı. Bu, oyunun piyasaya sürülmesinden sonraki haftalarda oldukça ivme kazanan mizahi romantik hızlı oyunların ortaya çıkışında açıkça görülüyor. "%Seks" şaka kategorisindeki mevcut dünya rekoru, yakın zamanda bir Baldur's Gate 3 aşkını iki dakikadan biraz fazla bir sürede tamamlamayı başaran Kanadalı oyuncu maeeeee'ye ait.Baldur's Gate 3 aşklarında Larian'ın henüz tanıtmadığı geri kalan değişiklikler, muhtemelen oyun 2023 sonlarında mevcut nesil Xbox konsollarına ulaştığında yayında olacak. RPG'nin bu versiyonunun henüz bir çıkış tarihi yok ve başlangıçta 2024'ü hedef alıyordu . Microsoft, Larian'ın teknik zorluklar nedeniyle lansman sırasında bölünmüş ekran çok oyunculu işlevselliğini Xbox Series S'den çıkararak bağlantı noktasını hızlandırmasına izin vermeden önce.


Baldur's Gate 3 PC için çıktı. PS5 sürümü 6 Eylül'de yayınlanacak ve Xbox Series X/S sürümünün 2023'ün sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor

7 görüntüleme0 yorum
bottom of page