top of page

Baldur's Gate 3: Mayrina'ya Nasıl Yardım Edilir (Koyun Formu)

Mayrina'yı tekrar insana dönüştürmenin birkaç yolu var. Bunu yapmak kötü Ethel Teyze'nin Baldur's Gate 3'teki planlarını bir kez daha boşa çıkaracaktır.Partiniz, Baldur's Gate 3'ün 1. Perdesinde Mayrina'yı korkunç bir durumdan kurtarabilir . O anda bundan memnun olmasa da, onu bir kez daha kurtarmaya geldiğinizde 3. Perde'de kendine gelecektir. Bu, Rivington'a ve nihayet büyük Baldur Kapısı şehrine ulaşacağınız kampanyanın son eylemidir. Erken seçimlerinizin sonuçlarının çoğu, sonunda ödüllerle veya yeni düşmanlarla sonuçlanacaktır.


Son yüzleşme için güçlü müttefikler toplamak maceracı grubunuza kalmış. Mayrina ve eğer onu diriltmeyi seçerseniz muhtemelen kocası, Baldur Kapısı'nın Aşağı Şehir bölümünde bir kez daha ortaya çıkacak. Baldur's Gate 3'te Mayrina'yı koyuna çeviren laneti kaldırmak için bu kılavuzu takip edin .


Cadı Hayatta Kalanları BulŞehri keşfederken bir grup Cadı Hayatta Kalandan bahseden posterlere rastlayabilirsiniz . Bu grup, Baldur Kapısı'nın Aşağı Şehir kısmının güneyinde, derin güneydeki Eski Garlow'un Yeri olan yıkık dökük binada konuşlanmış durumda. Sayma Evi ile Felogyr'in Havai Fişekleri arasında yer almaktadır. Koordinatların yakınında bulacaksınız (X: -59, Y: -141.)Bu yeni grup Adrielle tarafından yönetiliyor. İlk geldiklerinde senin Cadı'nın ajanı olduğundan şüphelenecekler. İkna kontrolünden geçin, aksi takdirde onlarla savaşmak zorunda kalacaksınız. Onları bir tehdit olmadığına ikna edersen sana Mayrina'nın üst katta bir lanete maruz kaldığını söylerler. Mayrina'nın yanlış hayvan sesleri çıkaran bir koyuna dönüştüğünü görmek için yukarı çıkın. Eğer dirilirse kocası da yanında olacaktır.


Çözüm 1: Jatko'yu Öldürerek Mayrina'ya Yardım EdinHayatta kalanlarla savaşmak zorunda kalıyorsanız ve onları öldürmek istemiyorsanız Jatko'ya odaklanın. Bunu yapmak onun aslında Cadı için çalışan bir kırmızı başlıklı düşman olduğunu ortaya çıkaracaktır . Ayrıca grubu onun gerçek formunu ortaya çıkarmaya arkadaş canlısı olduğunuza ikna ederseniz ona saldırabilirsiniz. Tek bir turdan sonra öldürülmezse zırhlı yengeçleri çağıracaktır. Geriye kalan Cadı hayatta kalanlarını kurtarmak için bu yengeçleri hızla öldürün. Onu yendiğinizde büyü bozulacak ve Mayrina normale dönecek.


Çözüm 2: Bebeği Yok Ederek Mayrina'ya Yardım Edin


Durumu kaba kuvvetle zorlamak istemiyorsanız, üst kattaki odayı inceleyerek garip gülen bir oyuncak bebek bulabilirsiniz. Onu almaya çalışmak ışınlanmayı sağlayacaktır. Laneti kaldırmak için en güçlü karakterinle bebeğe saldır. 30 sağlığı var ama ona her vurduğunuzda Mayrina 1 sağlık puanı kaybedecek. Sadece 8 HP'si var , bu da size öldürülmeden önce onu yenmeniz için sekiz şans veriyor. Her saldırıdan sonra işini bitirmek için ışınlandığında, kahkahasını duyup duymanız yeterli. Binanın en üst katının dışına ışınlanmayacaktır.


3. Çözüm: Laneti Kaldır'ı Kullanarak Mayrina'ya Yardım Edin


Onu geri dönüştürmenin en basit yolu Laneti Kaldırma Büyüsünü kullanmaktır. Bu, druidlerinizin, büyücülerinizin, din adamlarınızın ve büyücülerinizin çok erken yaşta öğrenmiş olması gereken bir büyüdür. Büyü kitabınızdaki büyüyü hazırlayın ve koyunun sırtına dönmesi için yapın.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments