top of page

Baldur's Gate 3 Geliştiricisi Larian Studios'un Olası DLC Konusunda 'Tartışmalar' Yaptığını Söyledi

Bir Baldur's Gate 3 geliştiricisi, Larian Studios'un gerçekten de popüler oyun için DLC yayınlama olasılığını tartıştığını doğruladı.

Sektörü kasıp kavuran ve yılın en büyük hitlerinden biri haline gelen Baldur's Gate 3 geliştiricilerinden biri, Larian Studios'un DLC ekleme olasılığını tartıştığını doğruladı. Baldur's Gate 3'ün konsollara çıkmasından önce bile , gelecekteki potansiyel içerik, Dungeons and Dragons'tan ilham alan beğenilen oyunun hayranları için heyecanla bir sonraki adımı sabırsızlıkla bekleyen bir soruydu.


Baldur's Gate 3, tüm zamanların en yüksek puan alan 10 oyunu arasında yer almasa da , şimdiye kadar yapılmış en iyi değerlendirilen oyunlar arasında hala üst sıralarda yer alıyor. Uzun ve ayrıntılı RPG, yılın en iyi oyunlarına ilişkin sohbette kolaylıkla kendini sağlamlaştırdı; aslında, öncü olabilir. Yine de, beğenilen PC oyununun toz dumanı çökmeden önce, hayranlar daha fazlasını ne zaman bekleyebileceklerini öğrenmek için yaygara koparıyorlar.


Larian Studios'un kıdemli ürün müdürü Tom Butler, Gamescom'dayken IGN'e Baldur's Gate 3'ün potansiyel DLC'si hakkında görüşmeler yapıldığını söyledi . Butler'a özellikle günümüzün en iyi CPRG'lerinden birinin gelecekteki içeriği soruldu ve ekibin "gerçekten tartışmalar yürüttüğünü" belirtti. Tüm bunların daha fazla yama ve takım için çok ihtiyaç duyulan bir tatilden sonra gerçekleşeceği uyarısını da ekledi. Geliştiricilerin oyunun ilgili konsol versiyonları üzerinde hâlâ yoğun bir şekilde çalıştığını belirtmeden geçemeyeceğiz.Ekibin bir sonraki önceliği muhtemelen 6 Eylül 2023'te piyasaya sürülmesi planlanan PS5 sürümü olacak. Baldur's Gate 3'ün daha sonra Xbox'a da çıkması planlanıyor ancak bunun 2023'ün sonlarına kadar gerçekleşmesi beklenmiyor. Kaçınılmaz olarak ortaya çıkacak çeşitli yeni sürümler ve yamalar nedeniyle, gelecekteki içerik üzerindeki çalışmalar büyük olasılıkla hala biraz uzakta. DLC'nin gerçekte ne olabileceğine gelince, Butler yalnızca kendisinin ve ekibinin "daha fazlasını yapmak istediklerini" söylüyor. "Henüz ne olduğunu bilmiyorlar."


Başka bir Baldur's Gate 3 geliştiricisi , bu ayın başlarında yapılan bir röportajda olası DLC hakkında yorum yaptı , çünkü yazın en popüler oyunlarından biri için daha fazla içerik şu anda birçok oyuncunun aklına geliyor gibi görünüyor. Yine de tahmini 100 saate varan oynama süresi nedeniyle yapılacak işlerin sıkıntısı yaşanmayacaktır. Baldur's Gate 3'ün hikayeyi büyük ölçüde etkileyen farklı karakter sınıfları, romantik seçenekler ve kararlarla birden fazla kez oynanmak için yalvardığını belirtmeden geçmeyelim.


Hayranlar daha fazla Baldur's Gate 3'e sahip olmak için sabırsızlanıyor olsa da , geliştiricinin oyunun mevcut sürümünü geliştirme konusundaki kararlılığını takdir etmek kolaydır. Evet, RPG geniş çapta türü belirleyen bir hit olarak kabul ediliyor, ancak hâlâ Baldur's Gate 3'te hayranların uygulanmasını görmek isteyeceği bazı temel yaşam kalitesi değişiklikleri var .

Baldur's Gate 3, PC için mevcut ve 6 Eylül 2023'te PlayStation 5'te çıkacak. Xbox Series X/S versiyonlarının yıl sonundan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor.5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page