top of page

Baldur's Gate 3 Geliştiricileri Tehditler ve Toksisiteyle Mücadele Ediyor

Larian Studios Yayın Direktörü, oyunun bazı modlarındaki sorunlar nedeniyle Baldur's Gate 3 oyuncularının son dönemdeki tehditlerini ele alıyor.  • Bazı Baldur's Gate 3 hayranları, resmi mod araçlarının eksikliğinden ve Patch 6'dan sonraki kararlılık sorunlarından dolayı hayal kırıklığına uğradı.

  • Larian Studios, oyunculardan, oyunun mevcut mod desteği eksikliği nedeniyle geliştiricilere tehdit göndermeyi bırakmalarını istedi.

  • Resmi modlama araçları yılın ilerleyen dönemlerinde kullanıma sunulacak.


Larian Studios Yayın Direktörü Michael Douse, mod araçları için devam eden bekleyişin ortasında Baldur's Gate 3 oyuncularının kötü niyetli tehditleri hakkında konuştu . Bazı Baldur's Gate 3 hayranları son yamalardan sonra hayal kırıklığına uğradı, ancak bazıları hayal kırıklıklarını çok ileri götürdü.


PC'de yayınlanan birçok oyun gibi Baldur's Gate 3 de oyunu tamamen yeni bir deneyime dönüştürebilecek harika modlara sahip. Ancak şu anda oyunda Larian Studios'un resmi modlama araçları bulunmuyor. Bu, oyun için oluşturulan modların stüdyo tarafından resmi olarak desteklenmeyen yöntemlerle yapıldığı anlamına gelir ve bu da devam eden oyunlarda bazı istikrarsızlıklara neden olabilir. Baldur's Gate 3'ün 6. Yaması ve ardından gelen 18 ve 19. Düzeltmeler sayesinde bu sorunlar son haftalarda daha da kötüleşti . Ancak topluluktaki bazı kişiler ne yazık ki hayal kırıklıklarını bireysel geliştiricilere kanalize etti.


Larian Studios'tan Michael Douse , Twitter'da uzun bir başlıkta oyuncuların Baldur's Gate 3'ün modlama araçlarıyla ilgili tehditlerine değindi ve şunu iddia etti: "Geliştiricilerimize ve topluluk ekiplerimize yönelik tehditler ve zehirlilik yalnızca sohbete zarar verecektir." Ayrıca Larian Studios'un şu anki odağının "gelecekteki mod desteği üzerinde çalışırken oyuna yama yapmak" olduğunu da yineledi. Oyuncuların Baldur's Gate 3 harika bir oyun olmasına rağmen geliştiricilerin onu hala güncellemelerle geliştirmek istediklerini hatırlamaları önemlidir . Larian, RPG'yi cilalamaya çalıştığı için yamalar kaçınılmazdır ve bazılarının suiistimalleri nedeniyle geliştiricinin toplulukla olan yakın ilişkisinden geri çekilmek zorunda kalması talihsiz bir durum olacaktır.


Baldur's Gate 3 Geliştiricisi Oyuncu Tehditlerini Ele Alıyor


Bu resmi araçlar yayınlanana kadar oyuncular oyundaki modları yalnızca dikkatli kullanmalıdır. Baldur's Gate 3'te yamalar yoluyla kararsız hale gelme potansiyeli olan pek çok oynanış modu var ve bu, şu anda bunları kullanmanın ödenen bedeli. Doğal olarak, ücretsiz mod yazarları, Larian oyuna yama yaptıkça çalışmalarını her zaman sık sık güncellemeye devam edemeyecekler ve bu, özellikle güncel olanı takip etmenin zorlaştığı daha büyük mod listelerinde bir sorun olabilir. Bu, Douse'un açıklamasında aslında ele aldığı bir konu ve Larian Studios geliştiricilerinin yanı sıra mod yazarlarının da topluluk hayal kırıklıklarının hedefi olmaması gerektiğine işaret ediyor.Son zamanlarda Larian Studios, oyun için modlama konusunda gelecek planlarını biraz daha yüksek sesle dile getiriyor. Sadece birkaç gün önce Baldur's Gate 3 , modlar için platformlar arası bir planın tanıtımını yaptı ve bunların PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümlerine de geleceğini belirtti. Henüz kesin bir tarih belirlenmemiş olsa da, resmi modlama araçlarının şu anda yılın ilerleyen bir döneminde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve umarız bu, oyuncuların şu anda yaşadığı bazı sorunların çözülmesine yardımcı olur.


2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page