top of page

Baldur's Gate 3 En İyi Rogue Çok Sınıflı Yapı

Rogue, Baldur's Gate 3'te diğerlerinin de girebileceği harika bir sınıftır ancak bu, çoklu sınıflamada başrolü üstlenemeyeceği anlamına gelmez.Rogue, Baldur's Gate 3'te çoklu sınıflama için popüler bir sınıf olsa da normalde başka bir sınıfı desteklemek için dip olarak kullanılır. Ancak Rogue'u ilk sıraya koyan yapılar söz konusu olduğunda, doğru kombinasyonla hala bazı harika seçenekler var. Bu yapılardan biri, Rogue'u Baldur's Gate 3 Warlock sınıfıyla birleştirerek her fırsatta Sneak Attack'ı garanti altına almanın yanı sıra hasarı ve hayatta kalma oranını artırır.


Devil's Sight Rogue yapısı , Darkness büyüsüne ve Devil's Sight Eldritch Invation'a erişim kazanmak için Warlock'taki seviyelerini (özellikle The Great Old One alt sınıfı) kullanır . Bu, karakterin yalnızca kendisinin görebileceği büyülü bir karanlık alanı yaratmasına olanak tanıyarak, tüm saldırılarını Avantajla yapmalarına ve tüm düşman saldırılarına Dezavantaj uygulamalarına olanak tanır.


Şeytanın Görüşü Rogue: Seviye 1-6Devil's Sight Rogue yapısı, 1. seviyede bir Rogue olarak başlar ve oyunculara ekstra Beceri Yeterliliği ve El Arbaletleri, Rapier'ler, Uzun Kılıçlar ve Kısa Kılıçlara erişim sağlar. Oyuncular, karakter oluşturma sırasında El Becerisi ve Karizma değerlerini 16'ya ayarladığınızdan emin olmalı ve ardından Konsantrasyon Tasarruf Atışları Anayasası'nı takip etmelidir .


Rogue, karakter oluşturma sırasında dört Beceri seçebilir. Karizma Becerilerine odaklanmak isteyen oyuncular, Aldatma ve İkna almayı ertelemek isteyebilirler çünkü bu Beceriler daha sonra Beguiling Influence Eldritch Invokasyonu kullanılarak elde edilebilir. Son olarak, bu yapı için herhangi bir ırk kullanılabilir , hatta Darkvision'dan yoksun olanlar bile. Bunun nedeni, Devil's Sight'ın büyülü karanlığın arkasını görme yeteneğinin yanı sıra gelişmiş bir Darkvision sağlamasıdır.


Devil's Sight Rogue'u kurmanın iki yolu vardır ve her birinin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Bunlardan ilki, çift el kullanan El Arbaletlerine odaklanmak , ekstra Bonus Aksiyon için Thief Rogue alt sınıfını almak ve ayrıca Sharpshooter Feat'i almaktır. İkincisi, ekstra büyü yuvaları için Arcane Trickster alt sınıfını almak ve Kısa Yay, Hafif Arbalet veya Rapier ile birlikte Kılıç Paktı'nı kullanarak El Becerisi yerine Karizma kullanarak saldırılar yapmaktır. Bu seçeneklerin her birinin seviye seviye nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır.


Seçenek 1: Hırsız

Bu ilk seçenek, Sharpshooter'ın devasa hasar artışına ek olarak tur başına üç El Arbalet saldırısıyla tamamen ham hasarla ilgilidir.


Seviye 1: Düzenbaz

Uzmanlık

Yılan saldırısı

Seviye 2: Düzenbaz

Kurnaz Aksiyon

Seviye 3: Düzenbaz

Alt sınıf: Hırsız

Alt Sınıf Özelliği: Hızlı Eller

Alt Sınıf Özelliği: İkinci Kat Çalışması

Seviye 4: Düzenbaz

Yetenek: +2 Dex veya Keskin Nişancı

Seviye 5: Büyücü

Anlaşma Büyüsü

Alt Sınıf: Büyük Yaşlı Olan

Seviye 6: Büyücü

Eldritch Duaları: Şeytanın Görüşü ve Baştan Çıkarıcı Etkisi


Seçenek 2: Gizemli Düzenbaz

Bu seçenek, daha iyi büyü yapmak için ham hasarı değiştirir. Ancak saldırı zarları veya kurtarma atışları gerektirmeyen Arcane Trickster büyülerini seçtiğinizden emin olun . Bu yapı, El Becerisine ve Karizmaya dayandığından, karakterlerin onlardan tam olarak yararlanabilmesi için gereken Zeka'ya sahip değildir.


Seviye 1: Düzenbaz

Uzmanlık

Yılan saldırısı

Seviye 2: Düzenbaz

Kurnaz Aksiyon

Seviye 3: Düzenbaz

Alt Sınıf: Gizemli Düzenbaz

Alt Sınıf Özelliği: Büyücü El Legerdemain

Alt Sınıf Özelliği: Yazım Yayını

Seviye 4: Düzenbaz

Yetenek: +2 Dex veya Keskin Nişancı

Seviye 5: Büyücü

Anlaşma Büyüsü

Alt Sınıf: Büyük Yaşlı Olan

Seviye 6: Büyücü

Eldritch Duaları: Şeytanın Görüşü ve Baştan Çıkarıcı Etkisi


Şeytanın Görüşü Rogue: Seviye 7-12Daha sonraki seviyelerde Devil's Sight Rogue, 3. seviye Warlock büyülerinin yanı sıra Rogue'un en iyi savunma özelliklerinden bazılarının kilidini açar. Yapı üçüncü bir Özelliği kaçırsa da Avantaj'a kolay erişim, bu kaybı fazlasıyla telafi edecektir. Sonuçta inanılmaz Becerilere, hem tek hem de alan saldırılarından kaçma yeteneğine ve 4d6 Sinsi Saldırı ve Keskin Nişancı ile büyük hasar çıkışına sahip bir karakter ortaya çıkar.


Seçenek 1: Hırsız

Bu seçenek, isteğe bağlı Görünmezlik büyüsünü kullanarak keşif yapmak ve sürpriz turları tetiklemek için kullanılabilen Quasit Familiar'a erişim sağlamak için Zincir Paktı'nı Warlock Paktı olarak alır. Sürpriz turların bu şekilde tetiklenmesi, Devil's Sight Rogue'un Darkness'ı kullanmasına ve düşman harekete geçme şansı bulamadan iki hazırlıksız El Arbalet saldırısı yapmasına olanak tanıyacaktır.


Seviye 7: Büyücü

Zincir Paktı

Seviye 8: Büyücü

Yetenek: +2 El Becerisi veya Keskin Nişancı

Seviye 9: Büyücü

Derinleştirilmiş Pakt

Seviye 10: Düzenbaz

Esrarengiz Dodge

Seviye 11: Düzenbaz

Uzmanlık

Seviye 12: Düzenbaz

Kaçınma

Seçenek 2: Gizemli Düzenbaz


Oyuncular, Warlock Paktı olarak Kılıç Paktı'nı açtıklarında , El Becerisi yerine Karizmaya odaklanmayı düşünebilirler. Bu onların Kılıç Paktı'ndan tam olarak yararlanmasına ve aynı zamanda Warlock büyülerini güçlendirmelerine olanak tanıyacak.


Seviye 7: Büyücü

Kılıç Paktı

Seviye 8: Büyücü

Yetenek: +2 Karizma veya Keskin Nişancı

Seviye 9: Büyücü

Derinleştirilmiş Pakt

Seviye 10: Düzenbaz

Esrarengiz Dodge

Seviye 11: Düzenbaz

Uzmanlık

Seviye 12: Düzenbaz

Kaçınma
85 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page