top of page

Baldur's Gate 3: Drow İkizlerini Nasıl Romantize Edebilirsiniz?

Oyuncular Baldur's Gate 3'te bir çift Drow ikiziyle aşk yaşama şansı yakalıyor ve bu rehber bunun nasıl yapılacağını anlatıyor.Baldur's Gate 3, oyuncuların hikayelerini ahlaki seçimler ve aksiyon yoluyla şekillendirdiği heyecan verici bir RPG macerasıdır. NPC'lerden Yoldaşlara kadar olası sosyal etkileşimler neredeyse sonsuzdur ve bazı karakterlerin romantik olasılıkları vardır. Partideki veya kamptaki Origin karakterleri uzun vadeli veya kısa vadeli olarak romantize edilebilirken, oyunculara daha fazla anlık seçenek de sunuluyor.


3. Perde sırasında Baldur's Gate yakınında oyuncular Wrym's Crossing'deki bir genelevde bir dizi Drow ikiziyle karşılaşabilirler. İkizlerden birini veya her ikisini de işe almaları durumunda ahlaki bir seçimle karşı karşıya kalacaklar ve skandal bir deneyim yaşamak için ender bir fırsat elde edecekler. Ancak her ikisini de işe almak birkaç şart gerektirir. İşte Baldur's Gate 3'te Drow ikizlerini nasıl romantikleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır .


Baldur's Gate 3'te Drow İkizlerini Nasıl Romantizmlendirebilirsiniz?Oyuncular ikizler Nym ve Sorn'u Sharess' Caress'te , Wrym's Crossing'deki South Span Waypoint'in yanında bulacaklar. Genelevde, ilk olarak Rivington'da ortaya çıkan Arfur Gregorio ile karşılaşma da dahil olmak üzere çeşitli görev dizileri bulunuyor. Oyuncular oraya vardıklarında oyunun sahibi Mamzell Amira ile konuşmalıdır. Onlara genelevde çalışan meşhur Drow ikizlerini anlatacak.Mamzell Amira, oyuncuların "Kıç Kütüphaneci" Ffion'u Bul görevini tamamlaması halinde ödül olarak ikizleri sunacak . Aksi takdirde oyuncular fiyatı doğrudan ikizlerle pazarlık edebilirler. Nym ve Sorn soldaki ilk odadalar, zarif bir perdeyle kapatılıyorlar. Sahnenin solundaki köşede duruyorlar.Oyuncular Drow ikizleriyle ilk kez konuştuklarında, tercihlerine göre ikisini de kiralayabileceklerini söylüyorlar. Konuşma devam ettikçe ikisinin de aynı anda işe alınabileceğini ima edecekler. Birini kiralamak 500 altın, ikisini birden kiralamak ise 1000 altındır . Oyuncular, yalnızca kendilerine katılmaya istekli bir ortakları varsa, her iki Drow ikizini de işe alabilirler.Oyuncular onlara ilgilenip ilgilenmediklerini sorduğunda her yoldaşın benzersiz bir tepkisi olur. Tepkilerini aşağıda sıraladık:


  • Astarion: (Eğer bir ilişki varsa) katılmayacaktır ancak oyuncunun katılmasına da aldırış etmez. (Eğer bir ilişki içinde değilse) katılacaktır ancak açıkça ayrışacaktır.

  • Shadowheart: Halsin'in dahil edilmesi durumunda katılacak ve onay artışı alacaktır.

  • Gale: Her iki ikiz de işe alınırsa astral projeksiyon olarak katılacak, ancak oyuncular ikizlerden birini işe alırsa onayını kaybedecek.

  • Halsin: Büyük bir istekle katılacak.

  • Lae'zel: Oyuncuların ikizlerden birini kiralaması halinde katılmayacak ve hafif bir onay kaybı yaşayacak.

  • Wyll: Katılmayacak ve eğer oyuncular ikizlerden birini işe alırsa ciddi bir onay kaybı yaşayacak.

  • Karlach: Eğer oyuncular her iki ikiz çocuğu da işe almakla ilgilenirse katılmayacaktır ve onayını kaybetmeyecektir.

  • Minthara: Oyuncuların ikizlerden birini işe alması halinde katılmayacaktır ve onayını kaybetmeyecektir.


Oyuncular, Drow ikizlerinden birini mi yoksa her ikisini de bir ortakla mı işe aldıklarına bağlı olarak farklı bir senaryo ve ara sahneyle karşılaşacaklar. Bazı sosyal sonuçlara rağmen, kararları ne olursa olsun genel olarak oyunu pek etkilemiyor ve eğer Drow ikizlerini işe alırlarsa hararetli bir etkileşim şansı var.


5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page