top of page

Baldur's Gate 3 Bu Yılın Sonunda Xbox'a Gelecek

Larian Studios patronu Swen Vincke, Baldur's Gate 3'ün bu yılın sonlarında Xbox konsollarına geleceğini doğruladı.

Larian Studios, mega hit RPG'si Baldur's Gate 3'ün bu yılın sonlarında Xbox konsollarına çıkacağını doğruladı .


Aylarca süren spekülasyonların ardından Larian Studios'un kurucusu Swen Vincke, Xbox Studios'un patronu Phil Spencer ile yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya platformu X'te Baldur 's Gate 3'ün Xbox konsollarına geleceğini doğruladı. Vincke, "Dün @XboxP3 ile görüştükten sonra Baldur's Gate 3'ü bu yıl da Xbox oyuncularına sunmamıza olanak tanıyan bir çözüm bulduğumuzu doğrulamaktan büyük mutluluk duyuyoruz, bu üzerinde uzun süredir çalıştığımız bir konu" dedi. "Series X'te bölünmüş ekran işbirliği ile tüm iyileştirmeler mevcut olacak. Series S, bölünmüş ekran işbirliğine sahip olmayacak, ancak aynı zamanda Steam ve Xbox Serisi arasında çapraz kaydetme ilerlemesini de içerecek."Oyunun bu yıl ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir onay verilmedi ancak bu muhtemelen çok yakında çıkacak. Duyurudan önce Baldur's Gate 3'ün Xbox sürümüyle ilgili, Xbox Series S ve bölünmüş ekran işbirliğindeki donanım sorunları nedeniyle bazı endişeler vardı. Larian ve Xbox bu sorunu çözememiş gibi görünüyor ancak oyun yine de her iki konsola da geliyor.


Baldur's Gate 3'ün Büyük Başarısı


Baldur's Gate 3, Larian'ın en son RPG'si ve Baldur's Gate serisinin uzun zamandır beklenen devamıdır . Bu bekleyiş meyvesini verdi, oyun şu anda Metacritic'te 2023'ün en iyi PC sürümü oldu ve inceleme toplu sitesinde 96 puan aldı. RPG de devasa, yüzlerce saatlik içeriğe sahip, ancak bir speedrunner Baldur's Gate 3'ü 11 dakikadan kısa sürede yenmeyi başardı .

Baldur's Gate 3'ün çıkacak tek sürümü Xbox da değil . Oyun aynı zamanda 6 Eylül'de PlayStation 5 ve Mac'te de piyasaya sürülecek. İşaretler, özellikle Baldur's Gate 3'ün PlayStation'ın ön sipariş listelerinde zirveye çıkmasıyla bu sürümler için daha da başarılı olacağına işaret ediyor . Xbox konsollarında aynı düzeyde heyecan ve başarıya ulaşıp ulaşmayacağı, tıpkı oyunun çıkış tarihi penceresi gibi zaman gösterecek.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page