top of page

Baldur's Gate 3: Bir Günlük Nasıl Vampir Olunur?

Astarion'un yaptığı gibi düşmanlarını ısırmayı denemek isteyen Baldur's Gate 3 oyuncuları bunu yapabilir. İşte (geçici) vampir güçlerinin nasıl kazanılacağı.


Baldur's Gate 3, Larian tarafından geliştirilen ve Dungeons & Dragons Fifth Edition'a dayanan devasa bir RPG'dir. Şu anda PC oyuncuları için mevcut olan BG3 , Eylül 2023'te PS5 için piyasaya sürülecek ve bu da oyunculara oyunda hızlanmaları için bolca zaman veriyor.

Oyuncu karakteri bir vampir arkadaşıyla seyahat etse ve hatta onunla aşk yaşasa da, oyuncunun bu süreçte vampir olması mümkün değil (en azından henüz değil). Ancak vampir benzeri güçler kazanma seçeneği var. BG3'te . Oyuncunun tek yapması gereken bir iksir içmek ama o iksire ulaşmak kolay olmayacak.


Baldur's Gate 3'te Vampir Olabilir misiniz?


En popüler oyuncu olmayan karakterlerden biri Astarion'dur . Astarion, bir parti üyesi ve bir high-elf vampir yumurtası olan gelecekteki oynanabilir başlangıç ​​karakteridir . O, Haydut sınıfının vücut bulmuş hali : hafif ayaklar, hafif parmaklar ve çok keskin bir ısırık. Aslında, Origin hamlesi Bite'dir, alıcı taraftaki kişiye 2d4 hasar veren ve Stealth'ini bozmayan güçlü bir saldırıdır. Bu kesinlikle yararlı olabilir gibi görünse de, şu anda oyuncu karakterlerin kendileri vampir olamaz, ancak bu gelecekte değişebilir.

Aslında, oyuncu karakterinin kamptayken Astarion'u onlardan beslenirken yakalayabileceği bir nokta var. Ne yazık ki, tam teşekküllü bir vampir olmadığı için, oyuncu onun beslenmesinden etkilenemez. Vampir yumurtlaması ile vampirler arasında bir fark vardır. Vampir yumurtaları, hayatta kalmak için kanla beslenmek pahasına sonsuz yaşam kazanan vampirler tarafından yaratılır. Tam teşekküllü bir vampir olmak için, bir yumurtanın onları yaratan vampirle beslenmesi gerekir. Astarion'un daha sonra bu seçeneğe sahip olup olmayacağı henüz belirlenmedi, ancak şimdilik kendisi başka bir vampir yapamıyor.


Bir Annenin Nefret İksiri Nerede Bulunur?


Ethel Teyze ile karşılaşanlar için ininde oldukça ilgi çekici iksirler olduğu iyi bilinir. Koleksiyonu arasında, A Mother's Loathing adlı, oyuncuyu bir vampire dönüştürmeyebilecek, ancak etkileri geçene kadar onlara benzer güçler verecek, tüketmesi güvenli bir iksir var. En iyi yanı, bu iksirin Astarion'un Vampiric Bite saldırısıyla iyi bir şekilde istiflenmesi. Peki oyuncular A Mother's Loathing'i nerede bulabilir ve bu onlar için tam olarak ne yapacak?

Oyunda fiziksel olarak vampir olmanın bir yolu olmayabilir, ancak bu, oyuncu karakterinin Ethel Teyze'nin özel iksiri ile düşmanları ısırarak ve hasar vererek rol yapamayacağı anlamına gelmez. Bite'ı almak için Ethel Teyze'nin inine gidin, küçük kurban müzesini, köleleştirilmiş maskeli muhafızlarını ve zehirli, patlayıcı kayalıklarını geçin. Oyuncular, mağarasının dibine vardıklarında tüm gruplarını (hatta aile üyelerini) gizli moda geçirmeli ve Ethel'in laboratuvarına açılan bir kapı görene kadar sol tarafta kalmalıdır. En ilginç iksirleri, sol duvarda, kafatasları ve mumlarla çevrili özel kil şişelerin içinde.

Fareyi kavanozların ve şişelerin üzerine getirdiğinizde, iksirin adının ve görünüşleri ile içeriklerinin muğlak, anımsatıcı bir tanımını içeren bir araç ipucu açılır. Bu iksirlerin çoğu güçlü ve hatta kalıcı debuff'lar uygular, bu yüzden onları içmeniz tavsiye edilmez. Isırık yeteneğini elde etmek için, "Bir Annenin Nefreti" adlı beyaz şişeyi alın ve "Tapanın etrafında bir miktar kan oyalanıyor. Ağzınızı sulandırmak için yeterli."


BG3'te Bite Nasıl Kullanılır


A Mother's Loathing'i içen herhangi bir karakter, bir sonraki uzun dinlenmelerine kadar Bite'ın temel bir versiyonunu alacak. Bu, herhangi birini hedef alabilecekleri, ellerini göğsünden geçirebilecekleri ve şahdamarına gidebilecekleri anlamına gelir. Bu saldırı, kurbanlarının nefes nefese kalmasına neden olacak tatlı bir 2d4 delici hasar verir. Daha da iyisi, saldırı anında yeniden yüklenir, böylece oyuncu bir sonraki uzun dinlenme süresine kadar kimi isterse onu ısırmaya devam edebilir.

Bununla birlikte, Bir Annenin Nefreti için daha iyi bir kullanım olabilir. Rol oynayanlar için partide iki parçacığa sahip olmak eğlenceli ve çok cazip olabilse de, bu iksiri Astarion'a saklamak taktiksel olarak daha iyidir. Astarion's Bite, "gerçek" bir vampir Isırığı olduğu için, Ethel'in iksirinin diğer içicilere bahşedemediği avantajlarla birlikte gelir. Astarion kurbanlarını ısırdığında sadece 2d4 delici hasar uygulamıyor; ayrıca 2d4 can puanı kazanır. Astarion'un bünyesi düşük seviyede değil ama iş büyük savaşlara geldiğinde yoldaşlar çok fazla hasar alabilir. Bu ona sağlığını koruma fırsatı verir, böylece düşmanlarının kanıyla beslenmeye devam edebilir.

Ek olarak Astarion, "Vampirik açlığının" "geçici olarak tatmin edilmesi" olarak tanımlanan "Mutlu" tutkunu kazanır. Bu , bir sonraki dinlenmesinden önce yaptığı saldırı atışları, kurtarış atışları ve beceri kontrolleri için +1 sağlar . Daha da iyisi, Isırdığı kişi "Kansız" debuff'ını kazanır ve bir sonraki dinlenmeye kadar tüm saldırı atışlarına, kurtarış atışlarına ve beceri kontrollerine -1 dezavantaj uygular. En üstteki kiraz, Vampir Isırığı kurbanlarının parlak kırmızı bir aura ile çevrili olması ve onları grubun geri kalanı için kolay hedefler olarak işaretlemesidir.

Astarion's Vampiric Bite normalde kısa dinlenme başına yalnızca bir kez kullanılabilir, ancak "A Mother's Loathing" her turda onu yeniden doldurur. parti için önemli bir taktik avantaj sağlıyor. Bu iksir yalnızca bir kez elde edilebileceğinden (en azından şimdilik), oyuncular "A Mother's Loathing" ve inanılmaz güçlerini akıllıca kullanmalıdır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page