top of page

Baldur's Gate 3: Balthazar Nasıl Öldürülür

Bu kılavuzda oyuncular Baldur's Gate 3'te Balthazar'ı nasıl öldüreceklerini iki şekilde öğrenecekler.


Baldur's Gate 3'te 2. Perde'nin sonunda oyuncular Nightsong'u ararken karşılarına çıkacak en büyük engellerden biri güçlü büyücü Balthazar olacak. Birçok oyuncu boss dövüşünün zor olduğundan şikayet ediyor ve onu yenmek için çok fazla enerji harcıyorlar. Bu kılavuzda okuyucular Baldur's Gate 3'te Balthazar'ın nasıl öldürüleceğine dair gerekli tüm talimatları bulacaklar . Aslında patron göründüğü kadar zor değil , çünkü oyuncuların onu yenmek için kullanabileceği birkaç yol aşağıda listelenmiştir.


BG3: Balthazar KonumuTakım seviyesi 7 olduktan sonra boss aramaya başlanması tavsiye edilir. Batı tarafındaki merdivenleri çıkıp ilerleyerek Thorm Mozolesi lokasyonunda Umbral bulmacasını başarıyla tamamladıktan sonra karşınıza Balthazar'ın hizmetkarlarıyla dolu bir oda çıkacak. Onları yenmek, Balthazar'ın Shar Eldiveni'nin arkasında bulunan laboratuvarına erişim sağlayacaktır.


Aramanın koordinatları şunlardır: X:-605, Y:-1431 .


BG3: Savaşta Balthazar Nasıl Yenilir?Düşman yakın dövüşte zayıftır, bu yüzden bundan faydalanılmalıdır. Balthazar ışınlanma ve AOE saldırılarını kullandığı için yoldaşların arenanın merkezinde olduğundan emin olun. Patron, iskelet ve golem diyebileceği için yalnız olmayacak. Toplu hasar vermek için, saldırının çok sayıda düşman NPC'ye karşı etkili olmasını sağlamak amacıyla Cloud of Daggers gibi büyülerin kullanılması tavsiye edilir. Balthazar ve ordusuna karşı kullanılabilecek en iyi iksirlerin ve önerilen yeteneklerin listesi aşağıdadır :


İksirler

  • Sessizlik

  • Zehirden Korunma

  • Ruh Muhafızları

Saldırılar

  • Hop İşareti

  • İlahi Çarp

  • Dikenli kırbaç

Balthazar'ın büyü kullanmasını önlemek için Sessizlik veya Karşı Büyü faydalı olacaktır. Düşmanın gücünün menzilli saldırılar olduğunu belirtmek gerekir, bu nedenle anında saldırabilmek ve menzilli saldırılardan kaçabilmek için ona mümkün olduğunca yakın durmak gerekir.


BG3: Balthazar'ı Yenmenin Alternatif Yolu


Balthazar'ı hiç çaba harcamadan yenmenin ikinci bir yolu daha var ancak bu yöntemi kullanan oyuncunun herhangi bir ödül alamayacağı anlaşılmalıdır. Ancak bu ancak daha sonra, 2. Perde'nin sonunda, Gece Şarkısı'nın yakınında yapılabilir. Bossu bir Kıpırdama, Fırtına veya Rüzgarın Rüzgarı ile uçuruma itmekten ibarettir.

Baldur's Gate 3 şu anda PC'de çıktı ve 6 Eylül 2023'te PlayStation 5 için piyasaya sürülmesi planlanıyor.İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page