top of page

Baldur's Gate 3: Büyük Dük Ravengard'ı Nerede Bulunur?

Oyuncular, Baldur's Gate 3'ün 1. Perdesinde Duke Ravengard'ın kaybolduğunu öğrenirler ancak 3. Perdeye kadar ona yetişemeyeceklerdir.Baldur's Gate 3'ün 1. Perdesinde oyuncular Danışman Florrick'i yanan Waukeen's Rest'ten kurtarabilir ve ondan Wyll'in babası Grand Duke Ravengard'ın Mutlakiyetçi tarikatçılar tarafından kaçırıldığını öğrenebilir. Ne yazık ki parti Ravengard'ı 1. Perde'nin hiçbir yerinde bulamayacak ve onu bulmak için Perde 2'ye devam etmesi gerekiyor.


Aslında, parti tieflingleri, deep gnome'ları ve hatta Zevlor'u True Soul'un pençesinden bulup kurtarabilse bile, oyuncuların 2. Perde sırasında Ravengard'ı kurtarma şansı yok. Oyuncular yalnızca Baldur's Gate 3'ün 3. Perdesi sırasında Ravengard'ı serbest bırakma ve onu kampa geri getirme şansına sahip olacaklar.


28 Şubat 2024'te Nahda Nabiilah tarafından güncellendi: Oyuncular , Baldur's Gate 3'te birçok NPC'yi ve hatta bazı karakterleri kurtarmakla görevlendirilecek ve genellikle görev ya uzun ama kolay ya da kısa ama zor. Öte yandan Büyük Dük Ravengard'ı kurtarmak hem uzun bir süreç hem de tamamlanması inanılmaz derecede zor. Çünkü ilk iki perdede onu sadece bir anlığına göreceksiniz ve üçüncü perdeye kadar onu kurtaramayacaksınız. Büyük Dük'ün en tehlikeli ve karmaşık hapishanede tutulacağından bahsetmiyorum bile.


Duke Ravengard'ın Baldur's Gate 3'teki 2. Perdedeki Konumu


Danışman Florrick 1. Perde'den sağ çıkarsa, oyuncular onu Gölge-Lanetli Toprakların Son Işık Hanında bulacaklar. Partiye, onu kaçıranların izini Moonrise Towers'a kadar sürdüğü Büyük Dük'ü bulup kurtarma görevi verir. Ancak Ravengard kulenin hapishanesinde değil ve Zevlor'un aksine , onun altındaki Mind Flayer Kolonisindeki bölmelerde değil.


Bunun yerine, oyuncuların Duke Ravengard'ı ilk kez görme şansı yakaladıkları zaman, partinin Ölü Üç'ün şampiyonlarının planları hakkında konuştuğuna kulak misafiri olduğu zamandır. Bu, Mind Flayer Kolonisi bölgesinin sonunda ve Ketheric Thorm boss savaşının ikinci ve üçüncü aşamalarından hemen önce gerçekleşir. Ravengard ve diğer iki şampiyon, dövüş başlamadan önce ayrılırlar ve bu nedenle oyuncular onu 3. Perde'ye kadar bir daha göremezler .


Baldur's Gate 3'te Wyll'in Kararı ve Mizora'nın AnlaşmasıParti onu bir sonraki görüşünde Büyük Dük Ravengard, Gortash'ı Baldur Kapısı'nın yeni Arşidükü ilan edecek; Gortash'ın şehrin diktatörü olmak için icat ettiği bir pozisyon. Ravengard hayatta ve iyi durumda ama aynı zamanda Mutlak'ın derin etkisi altında. Bu , oyuncuların Wyrm'in Kaya Kalesi'ne ilk ulaştığında gerçekleşir .


Oyuncular, en azından Wyll partideyse, Mizora'nın hapishanenin ana katında durduğunu fark edebilirler. Grup Gortash ve Ravengard'la konuşmak için yukarı çıkıp aşağı indikten sonra partiyi konuşmaya zorlayacak. Görünüşe göre Gortash, Ravengard'ı zaten gizli bir yere göndermiş ve Mizora onun nerede olduğunu biliyor.Konuşma, oyuncular kampa döndükten sonra da devam ediyor. Mizora ve iki tanık ortaya çıkacak ve amacı Wyll'in onunla olan Büyücü anlaşmasını ya eski durumuna getirmek ya da derinleştirmek olacak . Karşılığında Wyll'a Dük Ravengard'ı nerede bulacağını söyleyecek ve babasını kurtarmasına yardım edecek. Wyll reddederse Ravengard'ın ölümünü garanti edecek. Oyuncular, Wyll'in anlaşmasını sonlandırmak için ikinci bir şansları olmayacağının ve Ravengard'ın ölümünün iddia ettiği kadar garanti olmadığının farkında olmalıdır. Ancak Mizora'nın yardımıyla Ravengard'ı kurtarmak çok daha kolaydır.Son ve önemli bir not: Oyuncular Duke Ravengard'ı kurtarmadan önce Wyll'in sözleşmesini çözmelidir . Ekip, Mizora ile konuşmadan önce Ravengard'ın hapishanesine ulaşırsa, o çoktan ölmüş olacak. Tuhaf bir şekilde bu, Mizora'yı görmezden gelmenin Ravengard için teklifini reddetmekten çok ölüm cezası anlamına geldiği anlamına geliyor.


Baldur's Gate 3'te Duke Ravengard'a Nasıl Ulaşılır?Gortash'ın Arşidük olarak taç giymesinin ardından oyuncular Büyük Dük Ravengard'ı bir su altı hapishanesinde bulacaklar. Oraya giden yol kolay değil ve Steel Watchers göreviyle yakından bağlantılı. Kısacası oyuncular Lord Gortash'ı müttefik olarak tutmak istiyorlarsa Duke Ravengard'ı kurtarmaya çalışmamalılar.


Diğer herkes için oyuncular Flymm Cargo adlı depoya giderek başlamalıdır. Depo, Kızaran Denizkızı'nın güneyinde ve Gray Harbor Rıhtımı ara noktasının karşısında yer alıyor. Kapı kilitli ve yasaktır, ancak oyuncular deponun çatısına atlayıp ardından binanın güney tarafındaki kapıya atlayarak dikkatten kaçabilirler. Bu kapı da kilitli ve yasaktır, ancak hiç kimse partinin onu açıp yok ettiğini göremez.


Deponun içinde, partiye gördükleri anda saldıracak olan bir warg sürüsü, kurt benzeri dev yaratıklar var . Wargların büyüleri ya da menzilli saldırıları yok, dolayısıyla oyunun bu noktasında ciddi bir sorun teşkil etmemeleri gerekiyor.Warglar yenildikten sonra oyuncular deponun kuzeybatı köşesine gitmelidir. Bu köşede kutular ve kasalarla kaplı bir kapak var ve bu da bir yer altı hapishanesine açılıyor. Şehir kanalizasyonlarındaki yağlı kayma da bu bölgeye çıkıyor. Gizli bir dalgıç körfezi keşfetmek için bu odanın karşısına doğru ilerleyin.Denizaltının kaptanı Deviser Redhammer'dır. Parti, Gortash'ın Ravengard'ı ve birkaç Gondian'ı rehin tuttuğu su altı hapishanesi olan Demir Taht'tan bahsetmesini sağlamak için Gözdağı veya Aldatma'yı kullanabilir. Konuşmacı daha sonra Redhammer'ı partiyi devirmeye ikna etmek için Gözdağı, İkna veya Aldatma'yı kullanabilir. Beceri seçimi önemlidir çünkü İkna kontrolü 10'a karşı , Aldatma ise 25'e karşıdır .


Baldur's Gate 3'teki Büyük Dük Nasıl KurtarılırGrup denizaltıyla Demir Taht'a yaklaştığında Gortash onlarla iletişime geçecek ve onları uzak durmaları konusunda uyaracak. Ne yazık ki Demir Taht'a girmenin gizli bir yolu yok, bu yüzden oyuncular yine de içeri girmeli. Gortash su altı hapishanesinde patlayıcıları patlatacak ve böylece grup oraya ulaştığında, sahuagin üssü istila etmeye başlarken mümkün olduğu kadar çok mahkumu kurtarmak için altı turları olacak .Dük Ravengard, kenetlenme alanının doğusundaki odanın merkezi hücresindedir. Üssündeki diğer tüm hücreler gibi, oyuncular da kapının yanındaki kolla etkileşime girerek kendi hücrelerini açabilirler. Bunu yapmak bir eyleme mal olmaz, o yüzden yolunuza çıkan sahuagin'i hızla öldürün ve ardından her eylemi atılmaya harcayın.Oyuncular Ravengard'ı serbest bıraktıktan sonra kontrol edilebilir bir parti takipçisi haline gelecektir. Oyuncular onun eylemlerine karar verebilir ancak silahını ve zırhını donatmak veya ona iksir vermek için envanterini açamazlar . Bu bir sorun çünkü Duke Ravengard yalnızca 29 can puanıyla başlıyor.Bundan sonra ne olacağı Wyll'in sözleşmesini yenileyip yenilememesine bağlı. Eğer öyle olsaydı, Mizora ortaya çıkacak ve Ravengard'a büyü yaparak ona daha fazla savunma ve daha hızlı hareket hızı verecekti. Eğer bunu yapmazsa altı adet "Yanmalı Göbekli Örümcek Yavrusu"nu çağıracak. Bu yaratıklar Ravengard'a koşup patlamaya çalışacaklar. Ancak oyuncular, Dük'e ulaşmadan önce onları öldürmesi için bir parti üyesini göndererek onu güvende tutabilirler.


Oyuncular ayrıca mümkün olduğunca çok sayıda rehineyi kurtarmaya çalışmalıdır. Özellikle, girişin batısındaki odada üçer kişilik iki grup bulunurken, tüm sahuaginlerin göründüğü odanın uzak tarafında bir mahkum bulunmaktadır.En az bir parti üyesi denizaltına giden merdivenin dibindeyse (içeride olmaları gerekmez), oyun devam edecek ve patladığında hâlâ üssün içinde olan herkes ölü olarak sahile vuracak. vücut. Hayatta kalanlar parti üyelerini normal şekilde diriltebilir veya canlandırabilir, ancak tüm Gondyalılar (veya Dük Ravengard) tamamen ölmüş olacaktır. Ravengard hayatta kalırsa oğluyla gergin bir buluşma yaşamak için parti kampına gidecek.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии