top of page

Baldur's Gate 3 Arızası Tehlikeli Patronu Çok Daha Az Tehditkar Hale Getiriyor

Bir Baldur's Gate 3 oyuncusu, özellikle tehlikeli bir oyun ortası boss'unu daha az tehditkar hale getiren komik bir hatayla karşılaşır.

Baldur's Gate 3 oyuncularından biri yakın zamanda RPG'nin en tehditkar oyun ortası boss'larından birini önemli ölçüde daha az tehditkar hale getiren olağandışı bir aksaklıkla karşılaştı. Keşifleri teknik olarak Baldur's Gate 3'teki bilinen hatalar listesine eklense de , bu aksaklığın kendisi zararlı olmaktan çok komik.

Baldur's Gate 3'ün ikinci perdesinin yaklaşık yarısında , maceraperest grup Balthazar adında tüyler ürpertici bir karakterle tanışacak. Oyun, oyunculara çeşitli konumlarda bu patronla mücadele etmek için birçok fırsat sunuyor, ancak bunların hepsi oldukça zorlu savaşlara yol açıyor. Aslına bakılırsa, sürekli olarak bir grup ölümsüz canavarla çevrili olan 8. seviye bir Necromancer olarak, birçok kişi Balthazar'ı oyunun harekâtının bu noktasında karşılaştıkları en büyük zorluk olarak görecektir.


Yine de Reddit kullanıcısı mist1e yakın zamanda Balthazar'ı hem dövüş hem de genel sunum açısından çok daha az tehditkar hale getirmenin bir yolunu keşfetti. Bunu , Baldur's Gate 3'ün Shar Eldiveni'nin karşılaşılabileceği ilk odasında Necromancer'a Polymorph uygulayarak yaptılar . Oyuncu, "Bunun kavgayı başlatmanın akıllıca bir yolu olabileceğini düşündüm" dedi. Ancak çevredeki NPC'lerin hiçbiri Balthazar'ın koyuna dönüşmesinden rahatsız görünmüyordu. Dahası, büyücü, oyuncu odayı boşalttıktan sonra bile normalde dört tur sonra sona eren yünlü formunu korudu.Olayların bu tuhaf gidişatından etkilenen hayran, bir kurtarma yapmaya ve Balthazar'ın yardakçılarını katlettikten sonra onun planına uymaya devam etmeleri halinde görevin nasıl sonuçlanacağını görmeye karar verdi. Bu, onların, aksaklığın Shar Eldiveni boyunca devam ettiğini ve oldukça komik sonuçlarla devam ettiğini keşfetmelerine yol açtı; bu, uğursuz bir koyunun, bu konumda gerçekleşen geri kalan ara sahnelerde Gece Şarkısı'nı kaçırmak için komplo kurmaya devam ettiğini gösteriyor.

Patron, görevin bu bölümünün sonunda nihayet formunu yeniden kazandı ve oyuncuyu daha önceki kayıtlarını yeniden yüklemeye ve şüphelenmeyen koyunu başlangıç ​​​​konumunda yenmeye teşvik etti. Bunu yapmak , daha sonra Baldur's Gate 3'ün ikinci perdesi sırasında Balthazar'ı öldürmek zorunda kalmaktan çok daha kolaydır çünkü onunla mücadele, oyuncular ne kadar ertelerse o kadar zorlu hale gelir.


Bu aksaklığın ardındaki nedene gelince, öyle görünüyor ki, normalde her diyaloğun başlangıcında gerçekleşmesi gereken Dönüşüm durumu etkilerini yalnızca Shar Gauntlet'indeki son Balthazar ara sahnesi temizliyor. Larian gelecekteki bir güncellemede bu hatayı çözse bile, Polymorph Baldur's Gate 3 boss savaşını başlatmanın akıllıca bir yolu olmalı . Yani karşılaşma normalde Balthazar'ın Haste'yi kendi üzerine kullanması ve oyuncu tepki vermeden önce ağır cezalar vermesiyle başlıyor ki bu onun bir koyun olarak yapamayacağı bir şey.

Baldur's Gate 3 PC için çıktı; PS5 sürümü 6 Eylül'de gelecek ve Xbox sürümü de geliştirme aşamasında.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page