top of page

Büyük Nintendo Switch 2 Özelliğine İlişkin Sızıntı İpuçları

Bazı yeni kanıtlar, Nintendo'nun bir sonraki konsoluna geçici olarak Switch 2 olarak adlandırılan, çok talep edilen bir özelliği eklemeye zaten karar verdiğini gösteriyor.  • Nintendo Switch 2'nin tüm Switch kütüphanesiyle geriye dönük uyumluluk özelliği taşıdığı söyleniyor.

  • Konsolun Switch oyunlarını çalıştırırken önemli bir performans iyileştirmesi sunup sunmayacağı henüz belli değil.

  • Yakın tarihli bir rapor, Switch 2'nin tanıtımının Mart ayında gerçekleşebileceğini öne sürdü.


Güvenilir bir sızıntı, Nintendo Switch 2'nin geriye dönük uyumluluk sunacağını söyledi. Bu iddia, bir sonraki Nintendo konsolunun lansman sırasında tüm Switch kütüphanesine erişebileceğini gösteren bir başka kanıt .


Switch, Nintendo'nun fiziksel oyun kartuşlarına dönüşünü işaret ettiğinden, fiziksel sürümleri Optik Disk adı verilen Blu-ray'den türetilmiş bir format kullanan Wii U kataloğuyla temelde geleneksel geriye dönük uyumluluk sunamadı. Bazı hayranlar, hibrit konsolun en azından Wii U oyunlarının dijital versiyonlarını oynamayı destekleyeceğini umuyordu ancak bu, muhtemelen iki sistemin tamamen farklı çip mimarileri kullanması nedeniyle gerçekleşmedi. Öyle olsa da, avuç içi cihazın son özellik seti, birçok oyuncuyu Switch 2'nin geriye dönük uyumluluk olmadan tekleme olacağına ikna etti .


Switch 2'nin Geriye Dönük Uyumluluğunun Test Edildiği Söyleniyor

Sektörün önde gelen isimlerinden NateTheHate'e göre bu demografik grup, bir sonraki Nintendo konsolunun Switch oyunlarını oynayabileceğini öğrenmekten memnun olmalı. ResetEra forumlarına katılan bir kişi yakın zamanda Switch 2'nin geriye dönük uyumluluk özelliklerinin Nintendo'nun geliştirici ortaklarına sunulduktan sonra şu anda test aşamasında olduğunu yazdı.NateTheHate, konsolun selefinin kataloğundaki oyunları oynarken önemli performans iyileştirmeleri sunup sunmayacağının şu anda belirsiz olduğunu ve bu tür faydaların potansiyel kapsamını "büyük bir bilinmeyen" olarak etiketledi. Eylül ayında içeriden biri, Nintendo'nun Gamescom 2023'te kapalı kapılar ardında düzenlediği iddia edilen bir geliştirici sunumuna atıfta bulunarak Switch 2'nin Breath of the Wild'ı 4K'da 60 fps'de çalıştırabileceğini bildirmişti. Ancak bu iddiayı göründüğü gibi kabul etmek bile garanti etmez. Tüm Switch oyunlarının bir sonraki sistemdeki bu tür büyük iyileştirmelerden yararlanacağını düşünüyoruz. Japon şirketinin benzersiz optimizasyon konusundaki itibarı göz önüne alındığında, Nintendo oyunlarının üçüncü taraflardan daha iyi performans göstermesi elbette eşit olacaktır.


NateTheHate, bir sonraki Nintendo konsolunun geriye dönük uyumluluk sunacağına inanan sektördeki tek kişi değil. Ancak konuyla ilgili çok sayıda doğrulayıcı rapora rağmen sistemin aslında önceki nesil oyunları nasıl yöneteceği belirsizliğini koruyor. Emülasyon, tarihsel olarak böyle bir özellik sunmak isteyen konsol üreticileri arasında popüler bir seçimdi ancak Tegra X1 çipini taklit etmek, Switch 2'nin geriye dönük uyumluluğu açısından hâlâ sorun teşkil edebilir .


Nintendo Konsollarının Geriye Dönük Uyumluluk Geçmişi

Konsol

Serbest bırakmak

Geriye dönük uyumluluk

ÇÜNKÜ

1985


Oyun çocuğu

1989


SNES

1991


Nintendo 64

1996


Game Boy Rengi

1998

Game Boy kütüphanesiyle geriye dönük uyumludur.

Game Boy Advance

2001

GBC ve GB kitaplıklarıyla geriye dönük uyumludur.

Oyun küpü

2001


NDS

2004

GBA kütüphanesi ile geriye dönük uyumludur.

Wii

2006

GameCube kütüphanesiyle geriye dönük uyumludur.

3DS

2011

NDS kitaplığıyla geriye dönük uyumludur.

WiiU

2012

Wii kitaplığıyla geriye dönük uyumludur.

Anahtar

2017


Durum ne olursa olsun bu cephede bazı resmi haberler artık ufukta görünebilir; Nintendo'nun yaklaşan konsolunun 2024'te piyasaya sürülmesinin planlandığına dair yaygın raporların ardından NateTheHate, yakın zamanda Switch 2'nin tanıtımının Mart ayında gelebileceğini iddia etti .


Önerdiğimiz ve tartıştığımız öğeleri beğeneceğinizi umuyoruz! Game Rant'ın bağlı ortaklıkları ve sponsorlu ortaklıkları vardır, dolayısıyla bazı satın alımlarınızdan elde edilen gelirden pay alırız. Bu, ödeyeceğiniz fiyatı etkilemez ve en iyi ürün önerilerini sunmamıza yardımcı olur.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page