top of page

Atomic Heart, Yeni Oyuncular İçin İpuçları, Püf Noktaları ve Stratejiler

Atomic Heart resmi olarak yayınlandı ve tanıdık gelse de yeni mekaniği biraz beceri gerektiriyor. İşte başlamak için bazı ipuçları.

Mundfish'in yeni FPS aksiyon RPG'si Atomic Heart, genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve oyuncular, 1950'lerde Sovyetler Birliği'nin bu çılgın alternatif tarih versiyonunu deneyimlemeye başlıyor . Hikaye, "Düşünce" adlı yeni bir cihazın piyasaya sürülmesinden sonra Tesis 3826'ya gönderilen Binbaşı Yoldaş Sergei Nechaev'in robotları ve biyomekanik deneyleri kaotik ve yıkıcı bir duruma göndermesini konu alıyor.


Atomic Heart, çeşitli şekillerde 2K'nın BioShock'u gibi hissedip oynarken , kendisini benzersiz bir deneyim haline getiren birçok oynanış mekaniğiyle adından söz ettirmeyi başarıyor . Sonuç olarak, bazı oyuncular başlangıçta biraz tanıdık bir bölgede olduklarını hissedebilseler de, Atomic Hearts'ın zaten mükemmel olan bir formüle yeni bir yaklaşım olduğunu kanıtlamaya başlaması uzun sürmez . Bunu göz önünde bulundurarak, yeni oyuncuların başlamasına yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.


Daima Alışılmış Yoldan Çıkın

Bu türdeki oyunlarda uyulması gereken iyi bir kural, "Oyun sizi nereye gönderirse götürsün, başka bir yere gidin." Atomic Heart , yalnızca düzenli olarak alışılmış yoldan çıkarak bulunabilen keşfedilebilir öğeler ve ekipmanlar içerdiğinden, bu kuralı dini olarak izler.


Atomic Heart'ta keşfedilecek o kadar çok şey var ki, navigasyon işaretçisine doğru çok hızlı ilerlerseniz, bazılarını kaçırmış olabilirsiniz. Oyunda, tümü yararlı öğeler ve gücünüzü artıracak fırsatlar içeren çok sayıda keşfedilebilir alan vardır, bu nedenle ana hedefe doğru ilerlemeden önce mevcut tüm caddeleri tükettiğinizden emin olun.


Atomic Heart'taki Her Şeyi Tarayın ve Yağmalayın

Atomic Heart'ın tanıtılması sırasında oyuncular, hızla oyundaki en yararlı beceri haline gelen Tarama yeteneğinin kilidini açacaklar. Oyunun açıkladığı gibi, Tarama, gizli öğeleri duvarların ve engellerin arasından görmenizi sağlar. Daha spesifik olarak, bu kullanışlı yetenek, yağmalanabilir kapları, yardımcı öğeleri ve hatta düşmanları ortaya çıkarır.


Yakındaki düşman sayısını belirlemenin yanı sıra, Tarama en çok ganimet ararken kullanışlıdır. Atomic Heart'ın silah yükseltme sistemi büyük ölçüde kutulardan ve düşmanlardan toplayabileceğiniz malzemelere dayandığından, oyuncular sürekli olarak ganimet taraması yapmalıdır. Tarama sırasında bir kutu mavi renkle vurgulanırsa, kutunun ganimetle dolu olduğu anlamına gelir. Tekrar taramak, bir konteynerin tamamen yağmalanmadığını ortaya çıkarabilir, bu nedenle alanda vurgulanmış konteyner kalmayana kadar her şeyi tarayın.


Unutulmaması gereken başka bir şey de, envanterinizde sınırlı bir alan olmasına rağmen, bunu aşan herhangi bir öğenin otomatik olarak depoya gönderilmesidir, bu nedenle, karşılaştığınız herhangi bir yağmalanabilir kutuyu kaçırmanıza gerçekten gerek yoktur. Atomic Heart'ın açıkça ganimet etrafında inşa edildiğini hemen anlayacaksınız , bu yüzden mevcut olanı toplamak için her fırsatı değerlendirin.


El Git Demektir

Atomic Heart'ın dünyasında ilerlerken , ara sıra bolca sabır ve ne yazık ki şans gerektiren platform oluşturma bulmacalarıyla karşılaşacaksınız. Tırmanılabilir nesneler ve platformlar sarı renkleri ile kolayca tanımlansa da, platform oluşturmanın kendisi biraz zorlayıcı olabilir.


İyi bir zıplamayı kötüden ayırmanın oldukça güvenilir bir yolu, Sergei'nin elini uzatmasını beklemektir. Elini bir şeye doğru uzatırsa, bu genellikle o yöne atlamanın güvenli olacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, sıçramayı yapıp yapamayacaklarını belirlemek nihayetinde oyuncunun amacına bağlıdır. Kendinizi Atomic Heart'ta teorik olarak çalışması gereken sıçramalar yaparken bulabilirsiniz , ancak yine de yerde kalabilirsiniz. Başka bir platforma atlamaya hazırlanıyorsanız, sarı işaretçiye nişan almak yerine yerden biraz daha yükseğe nişan alın ve güvende olmalısınız.


Her Seferde Bir Beceriyi Tamamen Yükseltmeye Öncelik Verin

Atomic Heart'ta yararlanabileceğiniz pek çok farklı beceri vardır ve her biri onları yükseltmek için kendi beceri ağaçlarına sahiptir. Oyunun silahları birincil hasar kaynağınız olsa da, ister düşmanlarınızı yavaşlatarak, onları tamamen hareketsiz hale getirerek veya kendinizi hasardan koruyarak olsun, her beceri savaşta sizi desteklemek için kullanılabilir.


Ne yazık ki, aynı anda yalnızca iki beceriye sahip olabilirsiniz ve bunları yalnızca Nora istasyonlarında değiştirebilirsiniz. Sonuç olarak, Nöropolimerinizi ilerledikçe yaymak yerine her seferinde tek bir beceriye yatırmak en mantıklısı.


Zorluğu Değiştirmeyi Deneyin

İlk başta öyle gelmeyebilir, ancak Atomic Heart ödüllendirici de olsa oldukça zorlu olabilir. Oyunun üç zorluğu var: Barışçıl Atom (Kolay), Yerel Arıza (Normal) ve Armageddon (Zor). Yetenekli oyuncular bile Yerel Arıza zorluğunda zorlanabilir. Kendinizi sürekli olarak bir duvara çarparken bulursanız, daha kolay bir zorluğa geçmeyi deneyin. Oyunu daha zor bir zorlukta tamamlamaya kararlı hissediyorsanız, belki de oynanışına aşina olmak için oyunu daha kolay bir modda başlatmayı deneyin. Daha sonra, sizin için en uygun olana inene kadar zorluğu oradan kademeli olarak artırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page