top of page

Assassin's Creed Shadows'un İptali İçin Dilekçe Patlaması Yaşanıyor

Assassin's Creed Shadows'un iptali için yapılan bir dilekçe , bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 73.000 imzayla çevrimiçi olarak patlıyor ve bunların 3.000'den fazlası bugün imzalandı. Assassin's Creed Shadows, oyun ilk kez kamuoyuna duyurulduğundan beri tartışmalı olduğunu kanıtladı. Hayranlar, yıllardır feodal Japonya'da geçen bir Assassin's Creed ana serisi oyunu istiyorlardı , ancak oyunun ana karakterleri önemli tartışmalara yol açtı.

Assassin's Creed Shadows'da iki oynanabilir kahraman var: kadın shinobi Naoe ve Afrikalı samuray Yasuke . Bazıları Assassin's Creed Shadows'u ana karakterlerden biri olarak bir Japon yerine bir Afrikalıyı gösterdiği için eleştirdi . Yasuke gerçek hayatta tarihi bir figür olsa da, oyunu onu yanlış tasvir etmekle suçlayanlar da var. Diğerleri ise Yasuke'den sadece siyahi olduğu için rahatsız görünüyor. Buna rağmen, Assassin's Creed Shadows'un kahraman seçiminden rahatsız olanlar, yaklaşan açık dünya oyununun iptal edilmesini talep eden bir dilekçe oluşturdu.


Shimizu Toru adlı bir birey tarafından organize edilen Change.org dilekçesi , Assassin 's Creed Shadows'un samuray tasviri söz konusu olduğunda tarihsel doğruluğunu eleştiriyor. Dilekçeye göre (Game Rant'ın Google Translate kullanarak çevirdiği), Assassin's Creed Shadows Japon kültürüne "ciddi bir hakaret" ve oyunu ırkçılıkla suçlamaya kadar gidiyor. Dilekçe şimdiye kadar yaklaşık 73.000 kez imzalandı ve sayfanın neredeyse her yenilenmesiyle yeni imzalar eklendi.


Assassin's Creed Shadows Change.org Dilekçesi Yaklaşık 73.000 Kez İmzalandı

Assassin's Creed Shadows'un ana karakterlerinden açıkça memnun olmayan birçok insan olmasına rağmen , bu dilekçenin oyunun iptal edilmesine yol açması mümkün değil. Video oyunu dilekçelerinin büyük çoğunluğu görmezden geliniyor ve bu dilekçeden de aynı sonucun beklenmesi mümkün. Herhangi bir gecikme olmadığı takdirde, Assassin's Creed Shadows, iptali için dilekçeyi kaç kişinin imzaladığı önemli olmaksızın, 15 Kasım'da dünya çapında birden fazla platformda yayınlanacak .

Assassin's Creed serisinin zaten hiçbir zaman tarihsel doğruluğuyla bilinmediğini belirtmekte fayda var . Geliştiriciler Assassin's Creed'deki önemli yerleri ve önemli alanları özenle yeniden yaratmak için büyük çaba sarf etseler de , hikayeler ve karakterler birkaç istisna dışında neredeyse tamamen kurgusaldır. Serideki birçok oyun, insanların atalarının anılarına erişmek için bir makine kullanmasını ve böylece insanları öldürmesini ve saçma parkur hareketleri yapmasını konu alır. Bilimkurgu unsurlarının ötesinde, Assassin 's Creed oyunlarının zaman zaman doğaüstü unsurlar içerdiği de bilinmektedir ve bu nedenle %100 tarihsel olarak doğru olmak hiçbir zaman bir öncelik olmamıştır.

0 görüntüleme0 yorum

Bình luận


bottom of page