top of page

Assassin's Creed Shadows, Genişletilmiş Oynanış Dizisini Gösteriyor ve Yeni Özellikleri Onaylıyor

Ubisoft, yeni bir Assassin's Creed Shadows oynanış sekansı paylaştı . On dakikanın üzerinde bir çalışma süresine sahip olan video, Assassin's Creed Shadows'un sunacağı bir dizi yeni özelliği doğrulamanın yanı sıra, oyun dünyasına oldukça kapsamlı bir giriş sunuyor .

Ubisoft'un uzun süredir devam eden serisinde çok talep edilen feodal Japonya girişi 15 Kasım 2024'te çıkıyor. Geliştirici, Assassin's Creed Shadows'u 9 Haziran Xbox Games Showcase'de bir oynanış tanıtımıyla buluşturdu .


Assassin's Creed Shadows 13 Dakikalık Yeni Oynanış Görüntülerini Paylaşıyor

Bir gün sonra şirket, Ubisoft Forward 2024 etkinliği kapsamında yaklaşan aksiyon RPG'sinden çok daha uzun bir oynanış sekansı paylaştı . 13 dakikalık klip, Yasuke ve Naoe'nin oynanışı arasında eşit olarak paylaştırılıyor ve dahil edilen görüntüler, oyunda ilk kez yayınlanacak bir dizi yeni özelliği doğruluyor. Bunlardan biri, dünyada gezinirken hedef bulma sürecini kolaylaştırmak için ilgilenilen kişileri yakınlaştıracak olan "zip kamera"dır. Bu kamera gelişimi videonun 3:45. dakikasında çalışırken görülebiliyor.
Duruş Sistemi Assassin's Creed Shadows Savaşına Derinlik Eklemeyi Amaçlıyor

Sergilenen bir diğer yenilik ise Assassin's Creed Shadows'un dövüşlerine derinlik katmayı amaçlayan duruş sistemi . Mekanik, oyuncuların çatışmalar sırasında saldırılarını esasen güçlendirmek ve hedefin sağlığı yeterince düşükse dinamik infazlara kadar uzanan yıkıcı darbeler yapmak için stratejik olarak "duruşlarını korumalarına" olanak tanıyor. Ancak bu tekniğin dezavantajı, karakterin onu kullanırken açığa çıkmasıdır, dolayısıyla duruşu etkili bir şekilde silahlandırmanın tek yolu, saldırıları yüklemeye başlamanın ne zaman güvenli olduğunu anlamak için düşman hareket setlerini öğrenmek olacaktır. Ubisoft, duruşun dövüşün herhangi bir noktasında, hatta kombolar sırasında bile başlatılabileceğini doğruladı.

Duruş sistemi yalnızca oyuncuya açık olmayacak, yeni paylaşılan oynanış görüntüleri belirli düşmanların da bu sistemi kullanabileceğini doğruluyor. Bunlardan biri, videodaki beş dakikalık işaretin ardından Yasuke'nin dövüşürken görüldüğü mini patron Fujioka Jiro.


Dinamik Sezonlar Assassin's Creed Shadows Görevlerinin Nasıl Oynanacağını Etkileyecek

Yeni oynanış görüntüleri ile birlikte paylaşılan geliştirici yorumunda Assassin's Creed Shadows'un değişen açık dünyasına da değinildi . Dolayısıyla Ubisoft, dinamik olarak değişen sezonların sadece gösteri amaçlı olmayacağını, görevlerin gidişatını önemli ölçüde etkileyeceğini doğruladı. Şirketin bu özelliği göstermek için kullandığı örnek, videonun ikinci yarısında gösterilen Naoe misyonuyla ilgiliydi; İçinde, suikastçının geceleri bir kaleye sızdığı, ayak seslerinin bahar yağmurunun sesiyle boğulduğu görülüyor. Nihayetinde bir gölete dalarak hedefe yaklaşıyor ve bu sırada bir parça bambuyu şnorkel olarak kullanıyor. Bir Ubisoft yetkilisi, oyuncunun aynı görevi kışın da üstlenmesi durumunda göletin donması nedeniyle tamamen farklı bir yaklaşım bulmaları gerektiğini söyledi.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page