top of page

Assassin's Creed Origins'in Doğrudan Devamını Hayal Etmek

Yakın zamanda bir oyuncu bu konu üzerinde düşünüp ilgilendiğini ifade ettiğinden, teorik AC Origins devam filminin izleyebileceği bazı ilginç yollar var.Ubisoft'un Assassin's Creed serisi ve Tapınakçılar ve Suikastçılar aracılığıyla insanlığın evriminin ardındaki gizli tarihi ve bunların birbirlerine karşı mücadelelerini araştıran tarih atlayan alternatif zaman çizelgeleri, yıllar boyunca pek çok hayranın dikkatini çekti. Franchise, bir düzineden fazla ana bölüm ve ilgili başlıklardan oluşan etkileyici bir kütüphane oluşturdu. Assassin's Creed Origins , 2017 yılında AC'nin daha fazla RPG ve daha önce mevcut olmayan türlerden diğer yönleri dahil etme aşamasının başlangıcını başlattı ; ayrıca geniş bir karakter kadrosuna ve daha derin bir hikayeye zemin hazırladı.


Bayek aynı zamanda ilgi odağını , varlığı ve eylemleri hikayenin büyük bölümlerini şekillendiren, çoğu zaman Bayek'in erişim ve etkisinin ötesine geçen, kendi cevap ve çözüm arayışlarıyla eş zamanlı olarak ortaya çıkan giderek daha karmaşık hale gelen siyasi durumla yüzleşmek zorunda kalan eşi Aya ile de paylaştı. intikam. Ancak hem onlar hem de diğerleri güçlü ve sevimli karakterlerdi ve Salim'in Origins'in yolculuğuna bir şekilde devam etmekle ilgilendiğini ifade etmesi, bu olasılığa dair çeşitli düşüncelere kapı açıyor.


Assassin's Creed Origins'in Doğrudan Devam Filmi Nasıl Görünebilir?Assassin's Creed Origins, Seride Çeşitli Yollardan Bir Değişime İşaret Ediyor


Assassin's Creed Origins, ağır RPG ve hatta bazı yağmacı-nişancı ve Soulslike unsurları içeren ilk AC oyunuydu. Bu oyun tasarımı değişiklikleriyle birlikte, zamanda en geriye (o noktaya kadar) MÖ 50 dolaylarında Eski Mısır'a gitti. Origins, alt başlığına uygun olarak,grubun orijinal şekliyle Assassin Brotherhood veya The Hidden Ones'ın fikrinin ve oluşumunun öyküsünü anlattı.


Mısırlı Medjay Bayek, Aya ve müttefikleri tarafından, kişisel trajedilerin ve hayatlarında ve vatanlarında neler olduğu, nedenleri ve bu konuda ne yapmayı seçtikleri hakkındaki açıklamaların ardından kuruldu. Origins, hem Suikastçıların hem de Tapınakçıların evrendeki bilgilerinin yapısını derinlemesine ortaya koydu ve serideki bir sonraki oyun dizisi için şablon sağladı.


Assassin's Creed Origins'in Doğrudan Devam Filmi Nasıl Çalışabilir?


Bahsi geçen röportajda Salim ayrıca bir devam filminin Origins'den sonraki giriş yeri olan AC Odyssey'de (kronolojik olarak Bayek'in zamanından çok daha erken olmasına rağmen) geçeceğini tasavvur edebildiğinden bahsetti. AC Valhalla , daha sonra geçen yılki Assassin's Creed Mirage'da baş kahraman olarak yer alan Basim karakterini tanıttı . Basim'in durumu ve doğası daha benzersiz olmasına rağmen, benzer bir şey yine de olası bir devam filminin yolunu açabilir.


Bayek'in bir şekilde AC Odyssey ile tekrar bağlantı kurması, oyunlar arasında iyi bir bağlantı oluşturacaktır ve Bayek'in, Origins sonrasında seyahat etmeye, işe almaya ve genel olarak çeşitli bölgelerdeki işlerin durumuna göz kulak olmaya devam ederken yolculuğunu sergileyebilir. Kadimlerin Tarikatı'ndan etkilenme tehdidi altında olabilir . Bu aynı zamanda Kassandra ve Alexios'un Odyssey'deki maceralarını potansiyel olarak öğrenmesine ve Origins'te geçirdiği zamanı rahatsız eden Tarikat'ın tarihi hakkında daha fazla şey keşfetmesine olanak tanıyacaktı .


Assassin's Creed Origins'in sonunda Bayek'in , kendisine aynı adı taşıyan tanrıçadan esinlenerek Amunet adını vermeyi seçen ve Gizli Olanlar'ın misyonu uyarınca hayatını masumları korumaya adayan Aya ile yolları ayrılır. Ortaklıkları dağılsa da, acı tatlı olmasa da dostane şartlarda sona erer ve çift, Gizli Olanlar'ın Roma ve Mısır'da ayrı ayrı bürolarını kurmaya başlar.


Origins'in ilk DLC'si The Hidden Ones, bu süre zarfında oyuncuların Bayek'le anlaştığını gördü; Bayek, başka bir üyeye yardımcı olmak için Amunet ile kısa süreliğine yeniden bir araya gelerek bu süreçte Brotherhood Creed'in ilk resmi kiracısını oluşturdu. İkinci genişleme paketi Curse of the Pharaohs, oyuncuları Mısır'ın yeraltı dünyası diyarlarının bir versiyonuna gönderdi; bu, AC'nin yerleşik kuralları daha fazla başka dünyaya ait ortamlara ve bunun gibi hikayelere izin verdiğinden, onunla birlikte tekrar ziyaret etmek için verimli bir zemin olabilir.


Assassin's Creed Origins Takibi İçin Diğer Olası YollarBelki de Assassin's Creed Origins'in devamı fikri, Bayek'in tam kapsamlı bir devam oyunu ya da Origins'e doğrudan bitişik bir oyun yerine başka bir DLC'de ya da benzer bir yan üründe görünmesi için yeniden çalışılabilir . Ubisoft yeni yüzlü bir Kardeşlik üyesini tanıtabilirken Bayek, AC Rogue ve AC 3'teki Aşil çizgisinde bir akıl hocası figürü olarak hareket ediyor . AC Infinite projesinin bir dizi zaman çizelgesine ve karaktere ayrılmayı vaat ettiği merkez yaklaşımı, doğal bir açıklamaya ve Origins'teki bileşenlerin ve karakterlerin bir şekilde yeniden oluşturulmasına yönelik bir pencereye izin verecektir.


Hayranlar , Roma İmparatorluğu'nda geçen varsayımsal bir Assassin's Creed oyunuyla ilgili heyecanlarını dile getirdi ; bu, Aya/Amunet'in en son görüldüğü ve ilgili karakterlerle ilişkiler kurduğu yer olduğundan geri dönmesinin başka bir harika yolu olabilir. Oyuncular bir kez daha Bayek veya yardımlarına ihtiyaç duyan diğer Gizli Olanlarla takım kurabilirler. Bayek'in kendisi bu durumda baş kahramandan ziyade önemli bir destekleyici NPC olarak hizmet edebilir, ancak yine de hikayenin çeşitli diğer yönlerinde, Origins'in anlatı madalyonun neredeyse karşı tarafında öne çıkıyor.


Bir Assassin's Creed Origins Devam Filmi İçin Umutların Azaltılması Gerekiyor


Ancak mevcut durumda Ubisoft'un, Star Wars Outlaws gibi diğer projelerin yanı sıra, çeşitli geliştirme aşamalarında zaten birden fazla Assassin's Creed oyunu var . Bu nedenle, en azından şu anda stüdyonun AC Origins'in devamı veya ilgili bir oyunu herhangi bir şekilde düşünmesi pek olası değil .


Yine de bu ilgi çekici bir öneri ve Origins'te yer alan en az bir önemli isim, hikayenin ve dünyasının devamı olan bir giriş üzerinde çalışmaya ilgi duyduğunu ifade etti. Bu, Ubisoft'un seride ilerlerken aklında tutabileceği bir şey ve belki de yeterli talep ve diğer yakınlaşan faktörlerle, onu gelecekte olası bir gerçeklik haline getirebilir.

0 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page