top of page

Arizona Sunshine 2 İnceleme

Arizona Sunshine 2, akıl almaz bir aksiyon arayan herkese kolay bir öneri olan eğlenceli bir VR zombi nişancı oyunudur.

Piyasaya çıkan ilk VR zombi nişancı oyunlarından biri orijinal Arizona Sunshine'dı . İlk Arizona Sunshine oyunu, piyasadaki diğer birçok oyunla karşılaştırıldığında genel içerik eksikliğine rağmen oldukça popüler olduğunu kanıtladı, ancak devam oyunu da burada devreye giriyor. Arizona Sunshine 2, daha etli bir zombi nişancı oyunudur ve kesin bir zombi nişancı oyunu gibi hissettirir. önceki modele göre yükseltin.


Daha önce bir VR nişancı oyunu oynamış olan herkes Arizona Sunshine 2'yi alıp her şeyin nasıl çalıştığını anında anlayabilmelidir. Oyun, oyuncuların her kalçasında bir silahın ve söz konusu silah için cephanenin göğüslerinde olduğu, anlaşılması kolay bir envanter sistemi kullanıyor. Diğer VR nişancı oyunlarında olduğu gibi Arizona Sunshine 2'de yeniden yükleme işlemi geleneksel oyunlara göre biraz daha kapsamlıdır . Arizona Sunshine 2'deki her silah türünün kendi yeniden yükleme işlemi vardır, ancak bunların hepsi açıklayıcıdır.


Arizona Sunshine 2'nin kolay kontrolleri, oyuncuların diğer birçok VR oyununda olduğu gibi sıkıcı eğitimlere takılıp kalmadan, hemen oyunun tadını çıkarabilmelerini sağlıyor. Bu kullanıcı dostu tasarım, oyunun hareket sistemini de kapsıyor ve oyuncuların harita üzerinde ışınlanarak gitmeleri gereken yere çok fazla sorun yaşamadan ulaşmasını sağlıyor. Elbette, odaya sahip olanlar isterlerse fiziksel olarak etrafta dolaşabilirler, ancak bu çoğu kişi için pratik olmayacaktır. Hareket sistemi mükemmel değil, çünkü ışınlanmanın her iki çubuğa da bağlı olması, kamerayı ayarlamaya çalışırken yanlışlıkla ışınlanmayı kolaylaştırıyor, bu da bazı kafa karıştırıcı anlara ve etrafta çok fazla zombi varsa potansiyel ölüme yol açıyor.


Arizona Sunshine 2'de ölmek, oyunun biraz uzun yükleme süreleri nedeniyle diğer oyunlara göre daha sinir bozucu. Arizona Sunshine 2'de zombiler tarafından öldürülmek, ekran kırmızıya dönerken etrafta dolaşmak zorunda kalmak ve ardından dayanılmaz derecede uzun olmasa da, özellikle de böyle bir gün ve çağda bunu hissedecek kadar uzun bir yükleme ekranına geçmek zorunda kalmak anlamına geliyor. yükleme süreleri neredeyse anlıktır.


Neyse ki, bu zorlu bölümler çok az ve çok uzaktır ve çoğu zaman oyuncular Arizona Sunshine 2'de sadece sabır göstererek ölümden kaçınabilirler. Oyuncular zaman ayırıp çevredeki her zombiyi yok etmeye odaklandıkları sürece en yoğun nüfuslu alanlar bile çok az riskle temizlenebilir. İster zombi kafalarına palalar vurun, ister Yürüyen Ölülerin kahramanı Rick Grimes'mış gibi magnumlarla çürümüş beyinlerini havaya uçurun, oyundaki dövüş harika çalışıyor .

Ancak dövüş tam olarak olması gerektiği gibi çalışsa da, daha uzun oyun oturumlarında sıkıcı hale gelebilir. Oyuncular hareketsiz durmaya ve onları uzaktan toplamaya adadıkları sürece zombileri göreceli olarak kolaylıkla biçebilecekleri için, işlemlerde çok fazla gerilim yok. Zombileri öldürmek oyunun ana çekiciliği olabilir, ancak Arizona Sunshine 2'nin gerçekten parladığı nokta, keşfi ve oyuncuların çevrelerindeki dünyayla etkileşime girmelerine olanak sağlamasıdır.

Valve'ın beğenilen Half-Life: Alyx gibi diğer bazı VR oyunlarında olduğu kadar kapsamlı olmasa da Arizona Sunshine 2 etkileyici bir etkileşim düzeyine sahiptir. Oyuncular merdivenlere manuel olarak tırmanabilir, kapıları açabilir, direklerin yanından geçebilir, anahtarları çevirebilir, çekmeceleri açabilir, ganimet toplayabilir ve daha fazlasını yapabilir. Bunların hepsi oyunu daha sürükleyici hale getirmek için uzun bir yol kat ediyor. Hikayeyi ilerletmek için önemli olan eylemlerin ötesinde Arizona Sunshine 2 , oyuncuların oyun dünyasında buldukları şapkaları takmak ve hatta isterlerse sigara içmek gibi beklenmedik şeyler yapmalarına da olanak tanıyor.

Oyuncular bir seviyeden diğerine geçerken, zombileri öldürmekten ziyade keşfetmekten çok daha fazla keyif alacaklar, bu nedenle oyun fazla aksiyon odaklı hale geldiğinde biraz sıkıcı hale gelebiliyor. Arizona Sunshine 2, savaş yaklaşımıyla eski tarz hayatta kalma-korku oyunlarına bakarak "daha az daha çoktur" stratejisini kullanarak büyük fayda sağlayabilirdi. Ancak akılsızca aksiyon arayanlar burada bolca bulacaklar.

Oyun çoğunlukla anlamsız bir aksiyon olsa da, Arizona Sunshine 2 bir hikaye anlatmaya çalışıyor ve anları olsa da, korkunç ana karakteri yüzünden büyük ölçüde hayal kırıklığına uğruyor. Arizona Sunshine 2'nin ana karakteri inanılmaz derecede iğrenç, sürekli zombilerden "Fred" diye söz ediyor ve çocukları eğlendirebilecek ama yetişkinlerin çoğunun gözlerini devirmesine neden olacak aptalca şakalar yapıyor. MC'nin amacı, sıfır numaralı hastayı bulmak ve zombi kıyametine son vermek, ona zombileri ortadan kaldırması ve engelleri yoldan çekmesi emredilebilecek bir köpek arkadaşının da eşlik etmesidir.


Oyuncular Arizona Sunshine 2'de köpeği sevebilir ve hatta isterlerse onunla getir-getir oyunu oynayabilirler. Köpek harika bir arkadaştır, ancak aynı zamanda yavruyu Arizona Sunshine 2'nin en sürükleyici özelliklerinden biri haline getiren bir şımarıklık da vardır . Köpek bazen birdenbire ortaya çıkar ve ölü bedenleri onlara dokunmadan bile sürükler. Diğer zamanlarda oyuncular, köpeğin sanki tekerlekli paten varmış gibi yerde kaydığını görecekler. Köpeğin kullanışlılığı, şımarıklığından daha ağır basıyor, ancak onunla ilgili sorunların piyasaya sürülmeden önce çözülmemiş olması çok yazık.

Arizona Sunshine 2'nin kusurları var ama yine de oyun dünyasıyla etkileşime girme konusunda oyunculara büyük özgürlük veren yetkin bir VR nişancı oyunu. Zombileri öldürmek tamamen işlevseldir ve dövüş eğlenceli olabilir, ancak en iyi şekilde kısa aralıklarla deneyimlenir. Bununla birlikte, ilk Arizona Sunshine oyunundan çok daha üstün ve eksikliklerine rağmen oynayacak yeni bir VR nişancı oyunu arayanlar için kolay bir öneri.


Arizona Güneş Işığı 2

Platform(lar)

PC, PS5

Piyasaya sürülmüş

7 Aralık 2023

Geliştirici(ler)

Vertigo Oyunları

Yayıncı(lar)

Vertigo Oyunları

Artıları

  • Öğrenmesi kolay kontroller

  • Son derece etkileşimli oyun dünyası VR'dan mükemmel şekilde yararlanıyor

  • Savaş tam olması gerektiği gibi çalışıyor

Eksileri

  • Yükleme ekranları biraz daha uzun olabilir

  • Daldırma kıran köpek aksaklıkları

  • İğrenç ana karakter5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page