top of page

Arcane 2. Sezon Netflix Tanıtımına Kısa Bir Bakış Sunuyor

Arcane, üç yıllık bir bekleyişin ardından nihayet yeni bir sezonla geri dönüyor. Yeni bir teaser gelecek bölümlere ilgi çekici bir bakış sunarak hayranların ileride ne olacağına dair teorilerini ateşliyor.

Oldukça popüler olan League of Legends oyununun animasyon uyarlaması Arcane , başarılı ilk sezonunun ardından daha da geniş bir izleyici kitlesinin ilgisini çekti. Artık uzun zamandır beklenen ikinci sezon ufukta görünüyor. Yeni teaser, gelecek bölümlere kısa ama ilgi çekici bir bakış sunarak bazı karakterlerin bu arada neler yapmakta olduğuna dair ipuçları veriyor.


Bu yıl gelecek animasyonlara ilişkin yeni bir tanıtım videosunda Netflix, Arcane'nin 2. sezonu için kısa bir teaser ekledi (yeni çekimler 2:39'da görünüyor). Sadece 15 saniye uzunluğunda olmasına rağmen teaser hem yeni hem de geri dönen karakterlere kısa bir bakış sunuyor ve gelecek sezonda neler beklenebileceğine dair ipuçları veriyor. Vi ve Caitlyn, üç yeni karakterin eşlik ettiği yeni kıyafetlerle ön planda ve merkezde yer alıyor. Ek olarak, sonunda Jinx'in kısa bir görünümü var , bu da önemli bir şeyin yaklaştığını gösteriyor. Muhtemelen Caitlyn'in "Kendimize ait birkaç sürprizimiz var" diyen bir dış ses ile teaser, hayranların anlamı hakkında hevesle spekülasyon yapmasına neden oluyor.Kuşkusuz teaserın en dikkat çeken kısmı ikinci sezonda Caitlyn ve Vi'ye ilk bakışımız. Görüntülerde onları İnfazcı üniformaları (Piltover'ın polis departmanı) ve üç yeni karakter eşlik ediyor. Bu yeni karakterler tamamen Arcane için orijinal gibi görünüyor ve oyundan türetilmemiş . Caitlyn'in yeni görünümü şaşırtıcı değil çünkü önceki sezona göre sadece küçük bir değişiklik. Zaten bir Uygulayıcıydı ve daha önce de benzer bir şey giymişti. Ancak teaser'da çok daha otoriter görünüyor ve bir görev gücüne liderlik ediyor olabileceğini öne sürüyor. Beyaz bere, boynunda kırmızı kurdele ve siyah pantolon giydiği görülüyor. Diğer taraftan, Vi'nin görünüşü tam bir sürpriz gibi geliyor çünkü o da bir İnfazcı üniforması giymişti . Bu onun oyundaki tasviriyle uyumlu olsa da Arcane'de yersiz geliyor. Şiddetle karşı çıktığı baskıcı otoriter yönetim altında yeraltı şehrinde büyümüş olması, teaserda onu polis üniforması içinde görmek bir rahatsızlık duygusu uyandırıyor.Tüm bunlar, hayranların gelecek sezonda neler olacağı ve Caitlyn ile Vi'nin neden bu tür üniformalar giydiği konusunda spekülasyon yapmasına neden oldu. Bir teori , Piltover konseyinin Zaun'a bağımsızlığını verdiği ve Jinx'in konseye roket fırlattığı 1. sezondaki uçurumdan kaynaklanıyor . Bu senaryoda Vi, Jinx'i zarar vermeden yakalama ve sonunda onu kurtarma arzusuyla kız kardeşini yakalamak için Uygulayıcılara katılmış olabilir. Dizi sıklıkla aralarındaki güçlü bağı vurgulayarak Vi'nin Jinx'i kurtarmaya istekli olduğunu gösteriyor. Başka bir teori, bu üniformalı görünümün, konsey ile Zaun arasında, saldırı sonrasında savaşı önlemeyi amaçlayan diplomatik çabanın bir parçası olduğunu öne sürüyor. Vi, şehirler arasında arabulucu olarak görev yapıyor, durum hakkındaki bilgisinden yararlanıyor ve Zaun'un misillemesini engelliyor olabilir. Bunlar sadece spekülatif teoriler olsa da, prömiyerine sadece birkaç ay kaldı ve bu da hevesli hayranlara Arcane'de ileride neler olduğunu nihayet ortaya çıkarma şansı sunuyor .


Arcane'nin 2. sezonu Kasım ayında Netflix'te yayınlanacak.

4 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page