top of page

Apex Legends Sezon 22, Battle Pass'te Tartışmalı Değişiklik Yapıyor

Apex Legends Sezon 22, oyuncuların Battle Pass'i satın almak için gerçek para harcamasını gerektirecek. Bu değişiklik,Apex Coins kullanarak Battle Pass satın alma seçeneğinin kaldırılmasıyla Apex Legends topluluğunda tartışmaya yol açtı.

Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan ücretsiz oynanabilen bir battle royale oyunudur. Efsaneler olarak bilinen, benzersiz yeteneklere sahip önceden tanımlanmış karakterleri kullanan üç kişilik takımları içerir. Titanfall evreninde geçen oyun , kahraman atıcılarının ve battle royale türlerinin öğelerini birleştirir. Apex Legends, hızlı tempolu dövüşü , takım çalışmasını ve yeteneklerin stratejik kullanımını vurgular. Popülerliğine rağmen, birçok oyuncu EA tarafından yapılacak olan değişikliklere karşı olduklarını ifade ediyor.


Apex Legends Sezon 22 Savaş Bileti'nin satın alınması için gerçek para gerekecek çünkü maliyet Apex Legends'ın Apex Coins'inden (oyunda kazanılan) USD'ye geçti, Premium Pass artık 9,99$, Premium+ ise 19,99$. EA'ya göre bu değişiklik Premium+ Pass'i daha uygun fiyatlı hale getirmeyi amaçlıyor.Ek olarak, Apex Legends'ın Savaş Bileti artık sezon başına değil, bölüm başına sunulacak. Oyuncular, 22. Sezonun ilk iki haftasında oturum açıp görevleri tamamlayarak ilk Premium Savaş Biletini kazanabilirler. Reaktif görünümler gibi önemli Apex Legends kozmetik öğelerini elde etmek için gereken seviyeler Savaş Bileti başına 110'dan 60'a düşürüldü. Nadiren kullanılan geçmiş Savaş Biletlerinden gelen ödüller kaldırıldı ve Ücretsiz Yol ödülleri yenilenerek bölüm başına 200 Apex Coin, yedi Apex Paketi, bir tamamlanmış Destansı set ve daha fazlası sunuldu. Premium Yol da yenilenerek Savaş Bileti başına 2400 Zanaat Malzemesi, 1300 Apex Coin, 10 Egzotik Parça, çeşitli Apex Paketleri, reaktif bir silah görünümü, efsanevi bir silah görünümü ve birden fazla efsane ve silah görünümü sağlandı.

Apex Coins'ten gerçek dünya para birimine geçme kararı Apex Legends topluluğunda tepkilere yol açtı. Bir oyuncu bu hareketin oyunun geleceğine zarar verebileceği konusunda endişelerini dile getirerek geliştiricileri değişiklikleri geri almaya çağırdı. Başka bir oyuncu hayal kırıklığını dile getirerek bu kararın sadık oyuncuları cezalandırdığını ve oyunun temel sorunlarını ele almaktan uzaklaştırdığını savundu. Bazı oyuncular oyunu bırakmakla bile tehdit etti, diğerleri ise değişikliklerin sadece bir şaka olduğunu umdu.

22. Sezonda Battle Pass'te yapılan değişikliklerle Respawn, oyunun değerini ve erişilebilirliğini artırmayı hedefliyor. Ancak gerçek dünya para birimini zorunlu kılmaya geçiş, birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğrattı ve birçok kişinin en iyi ücretsiz oynanabilen nişancı oyunlarından biri olarak gördüğü oyunun geleceği konusunda endişelendirdi . Geliştiricilerin topluluk geri bildirimlerine yanıt verip vermeyeceği henüz belli değil.


Apex Legends Battle Pass Sezon 22 Güncelleme Notları

  • Battle Pass artık her bölüm için mevcut (daha önce sezon başına bir tane vardı)

  • Oyuncular, 22. Sezonun ilk iki haftasında ilk Premium BP'yi kazanabilirler


  • Son anahtar kozmetik öğelerini (örn. reaktifler) elde etmek için gereken seviyeler Savaş Bileti başına 60'a düşürüldü (önceden 110'du)

  • Geçmişteki Savaş Biletlerinden sık sık kullanılmayan ödüller kaldırıldı.

  • Ücretsiz Pist ödülleri, her mevsimin BP'lerinde mevcut olan aşağıdakilerle yenilendi: 200 AC, 7 Apex Paketi†, 1 tamamlanmış Destansı set ve daha fazlası.

  • Premium Track ödülleri, Battle Pass başına aşağıdakilerle yenilendi: 2400 CM, 1300 AC, 10 Egzotik Parça, çeşitli Apex Paketleri†, 1 Reaktif ve 1 Efsanevi Silah görünümü, 2 Efsanevi ve 3 Destansı Efsane görünümü, 7 Destansı silah görünümü ve daha fazlası

  • Sezon boyunca iki kat daha fazla Üretim Malzemesi ve eskisine kıyasla Savaş Bileti başına 3 tane daha Efsanevi/Destansı Zirve Paketi†


  • Battle Pass başına ek ödüller içeren yeni Premium+ teklifi: 10 Seviye, 2 Premium+ Efsanevi görünüm çeşidi (sadece bir yıl boyunca), 10 Egzotik Parça ve Battle Pass süresince oynanabilen TÜM Efsaneler

  • Maliyetler: Premium için 9,99$ ve Premium+* için 19,99$ (Premium için 950 AC, üretimi durdurulan Premium Savaş Bileti Paketi için 2800 AC idi)

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page