top of page

Animenin Karanlık Üçlüsü Açıklandı

The Big Three'ye benzer şekilde bu üçlü, anime ve manga camiasının konuşulan konusu oldu. Shonen türünün "Karanlık Üçlü"sü nedir?  • Chainsaw Man'in de aralarında bulunduğu Dark Trio animesi olgun temaları ve benzersiz dünyaları canlandırıyor, cesur hikaye anlatımı ve belirsiz karakter hayatta kalma özellikleriyle hayranlarını büyülüyor.

  • Karanlık Üçlü'deki Denji, Itadori ve Gabimaru gibi kahramanlar hayatta kalma ve kurtuluş için savaşıyor, hiçbir adalet garantisi olmadan ahlaki açıdan gri alanlarda geziniyorlar.

  • En karanlık anime olmasa da Dark Trio, karanlık, vahşet ve varoluşsal temalarıyla öne çıkıyor ve benzersiz hikaye anlatımı arayan hayranlarda yankı uyandırıyor.


Animenin Büyük Üçlüsüne benzer şekilde , animenin Karanlık Üçlüsü de aynı zamanlarda yayınlanmaya başlayan ve Shonen animesinde tipik olarak bulunmayan benzer olgun ve cesur temaları tasvir eden üç gösteriden oluşur.


Karanlık Üçlü'nün Büyük Üçlü kadar büyümeden önce hala kat etmesi gereken uzun bir yol olsa da , her biri animanga topluluğunda kendilerine bir isim yapmış durumda ve hayranlar gelecek manga bölümleri ve animelerde neler sunabilecekleri konusunda büyük umutlar besliyor. bölümler . Diğer Shonen anime serilerinin aksine, Dark Trio'nun cesur tonu, hayranların ittiğinden çok ilgisini çekti. Çeşitli serilerde hayatların ne kadar kolay kaybedildiği göz önüne alındığında, Dark Trio, hiçbir karakterin hayatta kalması garanti edilmediğinden hayranlarını koltuklarının kenarında tutmayı başarıyor.


Cesur Gerçekler

Zor Hayatları Olan KahramanlarKaranlık Üçlü, Cehennem Cenneti , Jujutsu Kaisen ve Testere Adam'dan oluşuyor . Bu dizilerin her biri, çoğu kişinin aşırı kan olarak adlandırdığı şeyden çekinmeyen, olgun ve kanlı sahnelerle benzersiz bir dünyayı tasvir ediyor. Karanlık Üçlü'den Testere Adam , açıkça kanlı birçok sahne içeriyor. Dizi , kendi başının çaresine bakmak ve babasının bir gangster çetesine olan borcunu ödemek zorunda kalan yetim genç bir çocuk olan Denji'nin hayatını anlatıyor. Borcunu ödemek için Denji, elektrikli testere şeytanı Pochita ile birlikte şeytanları da öldürmeye başlar . Talihsiz bir olayın ardından Denji, Pochita'nın kalbiyle birleşir ve o, insan ve şeytan melezi olur.


Testere Adam'ın yanı sıra Jujutsu Kaisen ve Cehennem Cenneti de birçok kanlı sahne gösteriyor; ancak kanla dolu sahnelerinin yanı sıra karanlık temalarının çoğu, hayatta kalma ve kurtuluş için mücadelenin psikolojik etkisinden kaynaklanıyor. Jujutsu Kaisen bunu özellikle Itadori ve diğer karakterlerle iyi bir şekilde yapıyor. İlk başta Jujutsu Kaisen diğer Shonen'lar gibi başladı; ancak serinin Shibuya yayından itibaren serinin mangakası Gege Akutami ana ve yinelenen karakterleri öldürmeye başladı ve daha yeni karakterler ortaya çıktıkça bunların kolayca değiştirilebileceğini gösterdi. Gege, bu hamlesiyle, mutlak kötü bir varlık var olduğu sürece insanlığın savaşçılarının defalarca değiştirilebileceğini gösteriyor.


Adalet Üzerinden Bir Hayatta Kalma Vakası

Denji, Itadori ve GabimaruKaranlık temalarla gösterildiği gibi, Karanlık Üçlü'nün kahramanları genellikle Shonen kahramanlarında bulunmayan farklı değerleri tasvir ediyor. Denji, Itadori ve Gabimaru, iyilik ve adalet için savaşmak yerine kurtuluş ve hayatta kalma için savaşıyor. Dahası, çeşitli Shonen kahramanları sıklıkla başkalarına iyilik yapma konusunda ilham vermek için savaşır, ancak Karanlık Üçlü'nün kahramanları bu şekilde değildir. Özellikle Gabimaru ve Denji hayatta kalmak ve durumdan ellerinden gelenin en iyisini yapmak için savaşıyor.


Çoğu zaman, ertesi günün ışığını göremedikleri sürece doğru ya da yanlışın hiçbir anlam taşımadığı, ahlaki açıdan gri alanlarda bulunurlar. Pek çok dizi karakterlerin ahlaki açıdan gri kararlar vermesinden veya kan dökmesinden kaçmasa da pek çoğu dünyanın iyimserlikten yoksun olduğu ve ölü ve umutsuz göründüğü dünyalarda geçmiyor. Karanlık Üçlü'nün kahramanları arasında Itadori en 'ailesel' bağı deneyimliyor; ancak serinin Shibuya yayından sonra yoldaşlarının çoğu ölmeye başlar ve bu da kendisini yalnız ve kasvetli hissetmesine neden olur.


Neden Epithet, Karanlık Üçlü?

Karanlık ve Tematik ÖnemiDiğer pek çok dizi Jujutsu Kaisen , Cehennem Cenneti ve Testere Adam'dan bile daha karanlık ve korkunç sahneleri tasvir ediyor . O halde neden bu üçlü Karanlık Üçlü olarak biliniyor? Karanlık Üçlü'nün bu şekilde bilinmediğini, çünkü tüm animelerdeki en karanlık temaları tasvir ettiklerini, ancak hepsinin bir dereceye kadar karanlığı tasvir ettiğini ve hepsinin aynı anda yayınlanmaya başladığını belirtmek önemlidir. Üstelik onların karanlık ve kanlı sahnelerinin tamamı Mappa tarafından hayata geçiriliyor. Berserk gibi diziler de çok karanlık temaları tasvir etse de, Dark Trio'ya dahil edilmiyorlar çünkü birçoğu Dark Trio'dan çok önce yayınlandı ve aynı nesil animede değiller.


Her ne kadar Karanlık Üçlü, animede mevcut olan ve karanlık olarak değerlendirilebilecek en karanlık temaları tasvir etmese de, çok az Shonen şovunun eşleştiği belirli bir derecede karanlığı tasvir ediyorlar. Entrikaları ahlaki belirsizlik, şiddet, kan ve varoluşsal krizlere odaklanıyor. Karanlık Üçlü'nün üç kahramanı da hayatlarının bir noktasında neden var olduklarını merak etmişler; hatta Itadori bir noktada zihinsel bir çöküşe ulaşmış ve Gabimaru tüm duygulardan yoksun, yalnızca katliam ve şiddet arayan içi boş bir adam olarak görülüyor.


Genel Kritik Karşılama ve Anime Üzerindeki Etkisi

Gelecekte Neler Var?Belki de ortalama anime ve manga hayranının yaşının yıllar geçtikçe büyümesi nedeniyle, her şeyin yolunda gittiği bir dünyada tipik adalet mücadelesini biraz eski ve genel bulan birçok hayran, Karanlık Üçlü'yü sevimli buldu. Cehennem Cenneti ve Jujutsu Kaisen gibi ana karakterlerin bile yaşamlarının ve ölümlerinin belirsiz olduğu dizilerde hayranlar sürekli bir beklenti ve belirsizlik içinde yaşıyor. Karanlık Üçlü'de anlatılan hikayeler hayranlar tarafından iyi karşılandı, hatta birçoğu daha fazlasını istedi. Karanlık Üçlü'nün genel olarak eleştirel karşılaması hayranlar tarafından iyi karşılandı; birçok kişi, kara mizah ve korku karışımını benzersiz bir şekilde ele alması nedeniyle Chainsaw Man'e hayran kaldı. Cehennem Cenneti ve Jujutsu Kaisen'in doğaüstü türü ele almaları, canlandırdıkları hikayelerin pek çok kişi tarafından beğenilmesine neden oldu.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments