top of page

Animal Crossing New Horizons Meyve Yemenin Anlamı Nedir

Meyve, Animal Crossing'de her zaman iyi bir para kazandıran öğe olmuştur, ancak Animal Crossing: New Horizons, bu lezzetli ikramlara yeni bir kullanım alanı sunuyor.Animal Crossing: New Horizons'daki oyuncular yeni ada evleri için kendi yerel meyvelerine sahipler. Bazı oyuncular adalarında en sevdikleri meyveyi elde etmek için ne gerekiyorsa yaparken , çoğu sadece meyveleriyle yaşıyor ve onları adanın kaynaklarından daha fazla çan elde etmek için ekstra bir yöntem olarak kullanıyor. Ancak serideki diğer oyunlardan farklı olarak Animal Crossing: New Horizons, meyve yemeyle ilgili yepyeni bir mekanik sunuyor.


Yerli meyveler beş farklı türde gelir: elma, portakal, armut, kiraz ve şeftali. Hangi meyveyi yerken önemli değil, sadece satış için önemli, çünkü yerli olmayan meyveler daha pahalıya satılıyor. Üzerinde görsel olarak meyve bulunan ve birkaç gün sonra meyveler tekrar çıkacak olan meyve ağaçları sallanarak meyve elde edilebilir. Şalgamlar yemek için uygun değildir ve satış için saklanmalıdır.


Animal Crossing: New Horizons'ta meyve yemenin ana kullanımı, oyunculara verilen geçici süper insan gücü patlamasıdır. Bu güç patlaması, yenen meyve başına yalnızca bir kez kullanılabilir ve aynı anda 10'a kadar güç patlaması depolanabilir. İşte bu güç patlamalarının bazı kullanım alanları.Kayaları Yok Etmek


Bir oyuncu kayaların adasına yerleştirilmesinden memnun değil mi? Bir meyveyi yediğinizde ve bir kayaya balta veya kürekle vurduğunuzda, kaya tamamen parçalanır ve geride demir külçeleri gibi değerli malzemeler ve cevherler kalır . Oyuncular bunun yarı kalıcı olduğunu unutmamalıdır çünkü kaya yeniden doğmayacaktır ve gelecek günlerde ondan elde edilebilecek hiçbir malzeme artık mevcut olmayacaktır. Ancak birkaç gün içinde adanın rastgele bir yerinde yeni bir kaya ortaya çıkacak.


Kendi kaya adasını tüketmekten kaçınmak için Nook Miles'ı kullanarak diğer adalara gitmek, oyuncuların kayaları kırmasına ve mümkün olduğunca çok kaynak elde ederken küreklerini bazı darbelerden kurtarmasına olanak tanıyacaktır.


Ağaçların Taşınması


Geçmişteki Animal Crossing oyunlarında bir ağacın taşınması, oyuncuların onu kesmesini ve yeni bir yere yeni bir ağaç dikmesini gerektiriyordu. Oyuncular, New Horizons'ta bir meyve yiyerek küreklerini kullanarak tamamen büyümüş ağaçları tamamen söküp normalde büyüyebilecekleri herhangi bir yere yeniden dikebilirler. Bu hem çam ağaçları, hem normal ağaçlar hem de meyve ağaçları için geçerlidir. Bu, oyuncuların tüm meyve ağaçlarını bir meyve bahçesi için gruplandırmasına, her köylünün evinin yanına özel bir ağaca sahip olmasına ve hatta bir arkadaşının adasına bir ağaç getirmesine olanak tanıyabilir .


4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page