top of page

Animal Crossing: New Horizons İnceleme

Animal Crossing: New Horizons, oyuncuların çadırdan itibaren tasarlayabileceği tamamen özelleştirilebilir bir ada ile serinin formülünü yeniden canlandırıyor.Animal Crossing: New Horizons, yedi yıl önce Nintendo 3DS için piyasaya sürülen Animal Crossing: New Leaf'in devamı niteliğindedirOyuncular , özellikle mobil yan ürün Animal Crossing: Pocket Camp ve Animal Crossing Amiibo Festivali'nin aldığı karışık tepkiler göz önüne alındığında, yıllardır yeni bir ana seri Animal Crossing oyununa sahip olmak için can atıyordu . Artık bu nihayet bir gerçek, ancak oyun bu kadar uzun ömürlü bir heyecana dayanabilir mi?


Animal Crossing: New Horizons, bazı önemli istisnalar dışında selefi New Leaf'e benzer bir hikayeyi takip ediyor . Oyuncular, tam teşekküllü bir kasabayı ziyaret edip belediye başkanı ilan edilmek yerine, zekaları, araçları ve onları geçindirecek Tom Nook'un ailesinin desteğinden başka hiçbir şey olmadan ıssız bir adaya bırakılıyor. Oyuncular, mevcut mağazaları ve binaları ziyaret etmek yerine, çadırlardan başka bir şey olmadan sıfırdan başlıyor ve tam teşekküllü bir medeniyete doğru yol almak zorundalar.


Elbette bu medeniyeti inşa etmek kolay olmayacak. Animal Crossing her zaman bir koleksiyon yarışması olmuştur ve New Horizons da farklı değil. Oyuncular , gerekli araçları üretmek , sıfırdan şehir binaları inşa etmek ve şehir projeleri, ev genişletmeleri ve iyileştirmeler için yeterli miktarda çan kazanmak için sayısız malzemeyi avlamak zorundalar . Önceki seri girişlerinde olduğu gibi böcek avlama, balık tutma, ekim ve hasat hepsi devreye giriyor.New Horizons'ı New Leaf'ten farklı kılan şeylerden biri de oyuncunun kasabasındaki hemen hemen her şeyi kişiselleştirme yeteneğidir. Başlangıçta, binaların nereye yerleştirileceği veya hangi köylülerin adaya katılmaya davet edileceği gibi küçük kararlar veriliyor. Ancak oyun ilerledikçe seçenekler neredeyse sınırsız hale geliyor ve oyuncuların adayı uygun gördükleri şekilde yeniden şekillendirmelerine olanak tanıyan bir dünyalaştırma aracıyla sonuçlanıyor.


Animal Crossing: New Horizons, son ana serinin öncüsü New Leaf'in tamamlanmasından kısa bir süre sonra geliştirilmeye başlandı . Oyunun aldığı zaman ve cila miktarı açıkça ortadadır. New Horizons, Switch'in grafik özelliklerinden tam olarak faydalanmanın yanı sıra, New Leaf'in yaşadığı sayısız sıkıntı ve sorunu da çözüyor . Hayranların New Leaf ile yaşadığı en büyük sorunlardan biri etraflarındaki çevreye ne olduğu üzerinde çok az kontrol sahibi olmalarıydı; oyuncular istese de istemese de köylüler ağaç ve çiçek bahçelerine taşınıp onları yok edebiliyordu. Artık oyuncular her köylünün nereye taşınacağı konusunda son söz hakkına sahip ve ağaçların tamamını cebe indirme ve yerini değiştirme yeteneği sayesinde, peyzaj üzerindeki etki en kötü ihtimalle minimum düzeyde.


Ancak bu, Yeni Ufuklar'daki yaşam kalitesi iyileştirmelerinin ancak yüzeyini çiziyor . Balıklar, balık avlama yemlerinin varlığına daha duyarlıdır, çok oyunculu limitler büyük ölçüde artırılmıştır ve koşmak artık dikkatlice yerleştirilmiş bitkileri yok etmiyor, bunun yerine yalnızca birden fazla geçişten sonra çiçeklerini yok ediyor. Bazı özellikler artık edinilmesi zor NPC'lerin ve hizmetlerinin arkasında gizli değil; Örneğin, oyuncular artık istedikleri saç stilini, saç rengini ve genel görünümü en baştan belirtebiliyor ve daha sonra görünen daha fazla ve erişimi daha kolay özelleştirme seçenekleriyle bunları anında değiştirme olanağına sahip oluyorlar . oyun. Bu seçenekler diğer oyunlar için oldukça standart ücret olsa da, New Leaf oyuncularının karakterlerinin görünüşünü tam olarak ne istediklerini belirtmenin gerçek bir yolu olmayan rastgele bir dizi soruya bırakmak zorunda kaldıkları göz önüne alındığında, bu gelişme büyük bir fark yaratıyor.New Horizons ayrıca oyuncunun oyun içinde akıllı telefonu görevi gören Nook Phone'u da tanıtıyor . Hem ada içinde hem de ada dışında arkadaşlarla iletişim kurma yeteneği de dahil olmak üzere çeşitli araç ve bilgilere erişimi çok daha kolay hale getirir. Ayrıca oyuncuyu çok çeşitli görevleri tamamladığı için ödüllendiren Nook Miles'ı da tanıtıyor. En sıkıcı görevleri bile daha ödüllendirici hale getirmek yeterlidir, bu da muhtemelen oyuncunun geri gelmesini sağlayacaktır.


Elbette Yeni Ufuklar'la ilgili her şey mükemmel değil. Özellikle çok oyunculu oyunun dezavantajları vardır. Aynı Switch'te bir adayı paylaşan ikincil oyuncular, Animal Crossing deneyiminin yalnızca küçük bir kısmını alır; sorumluluğun ve seçeneklerin çoğu oturumun ilk oyuncusuna bırakılır. Çevrimiçi ve yerel çok oyunculu oyun işlevsel ve keyiflidir, ancak katılan her oyuncu için uzun yükleme dizileri, New Horizons'a mümkün olduğu kadar çok oyuncu getirmeyi gerçekten son derece zor bir süreç haline getirir . Çok oyunculu mod aynı zamanda adanın ana oyuncusu için de biraz zorluk yaratıyor çünkü arkadaşlar ziyaret ederken adada - hatta kişinin kendi evinde - önemli değişiklikler yapmak imkansız hale geliyor. Bununla birlikte, Nintendo'nun belki de en kafa karıştırıcı kararı, aynı anda birden fazla öğe üretme yeteneğinin olmamasıdır; bu, oyuncuların, özellikle balık yemi gibi öğelerle ilgili sorunlara neden olarak, üretim animasyonunu tekrar tekrar izlemek zorunda kalması anlamına gelir.Kırıcı aletlerin tanıtılması da muhtemelen bazı oyuncuların hoşuna gitmeyecektir. Breath of the Wild ve Dead Rising gibi oyunlara benzer şekilde , New Horizon'un araçları zamanla bozulur ve sıfırdan yeniden inşa edilmesi gerekir. Gerekli malzemeler neredeyse her zaman hazırdır, ancak oyuncuların oyunu gerçekten oynamak için kullanabileceği süreyi tüketir.


Sonuçta Animal Crossing: New Horizons formülü geliştiriyor ama dramatik bir şekilde değiştirmiyor. Bu hâlâ oyuncunun herhangi bir anda ne yapacağını seçmesine olanak tanıyan rahat bir oyundur, ancak bu seçimler hâlâ esas olarak önceki oyunlarda var olanlarla sınırlıdır. Yani eğer biri bir şeyler toplamanın, bir müzeyi doldurmanın ve sevimli hayvanlarla konuşmanın onlara göre olmadığını düşünüyorsa, Animal Crossing: New Horizons'ın onlara göre olmaması muhtemeldir. Ancak piyasaya sürülmesinden bu yana Animal Crossing: New Horizons ve Nintendo Switch konsollarına olan büyük talep göz önüne alındığında, New Horizons'un hala bu tür bir oyun için istekli geniş bir izleyici kitlesine sahip olduğu açık .


Animal Crossing: New Horizons artık yalnızca Nintendo Switch için mevcut. Game Rant'a bu inceleme için bir kod sağlandı.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios