top of page

Animal Crossing New Horizons İlk Hafta Çözüm Yolu

Animal Crossing: New Horizons'da oyuncular adadaki ilk haftalarında gelişimin mümkün olan en kısa sürede başlaması için birçok görev üzerinde çalışabilirler.Animal Crossing: New Horzions çıkalı henüz bir gün oldu ama serinin en yeni oyunu şimdiden tüm dünyadaki hayranların dikkatini çekti. Nintendo Switch'in ilk ana oyunu olan oyuncular, oyun içinde keşfetmekte, farklı görevleri tamamlamakta ve istediklerini yapmakta özgürdür. Herkes kendi hızında ilerleyebilse de, ilk birkaç günde belirli adımları atmak, uzun vadede oyunculara büyük fayda sağlayacaktır.


Gerçek zamanlı bir simülasyon oyunu olarak Animal Crossing: New Horizons'ı tamamlamanın geleneksel bir yolu yoktur . Ancak ilk hafta boyunca belirli görevleri tamamlamak, oyuncuların kişisel adalarını geliştirme sürecini hızlandıracaktır . Bu amaçla bu rehberde ilk yedi gün içerisinde yapılması gerekenler ele alınacaktır.


1. Gün Hedefleri

 1. Oyuncu karakterinin kamp alanını ve diğer iki köylü için iki yer seçin.

 2. Ağaç Dalları ve Meyve toplamak gibi bazı hedefler için Tom Nook ile konuşun . Bitirdikten sonra partiye geri dönün ve biraz kestirin.

 3. Uyandıktan sonra, bedava mobilya veya tarif alma şansı için köylülerin her biriyle konuşun.

 4. Bazı dayanıksız tarifler almak için Nook ile tekrar konuşun, ardından bir Çürük Olta ve Çürük Böcek Ağı oluşturun.

 5. Oltayı ve böcek ağını kullanarak Nook'un araştırması için 5 farklı balık veya böcek toplayın. Bir yerde müze kurması için Baykuş Blathers'ı da çağıran Nook'tan bir balta ve sulama kabı tarifi almak için bu görevi tamamlayın.

 6. Blathers' Museum'u oyuncuların sık sık geçeceği bir yere, örneğin merkeze yerleştirin.

 7. Diğer hedefleri ve görevleri tamamlayarak Nook'un 5000 Nook Mili veya 50.000 Bell tutarındaki ipoteğini ödeyin.

 8. İsteğe bağlı - 5000 Nook Mili karşılığında Cep Organizasyon Kılavuzu ve/veya 800 Nook Mili karşılığında oyuncuların D-pad'e basarak araçlar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmasına olanak tanıyan Alet Halkası ile envanter alanını bir satır artırın.

 9. Oyuncular bir balta kullanarak şehrin etrafındaki 4 kayadan kaynak toplamalıdır. Taş, kil, demir külçeleri ve çanları topladıktan sonra odun, yumuşak ağaç ve sert ağaç elde etmek için baltayla ağaçlara vurmaya başlayın. Oyuncunun baltası kırılırsa tahta çubukları kullanarak yenisini yapın.


2. Gün Golleri

 1. Karşılığında Çürük Kürek ve Atlama Direği tarifini verecek olan Blather'lara 15 farklı tür getirin .

 2. Anneden alınan, oyuncunun kasabasına özgü olmayan meyve tohumlarını dikmek için 3 delik kazın.

 3. Gelecekte Blather'lara yönelik Fosil Parçaları bulmak için yerdeki herhangi bir çatlak noktayı kazın.

 4. Kaynakları kayalardan ve ağaçlardan tekrar toplayın.

 5. Bir mağaza inşa edebilmesi için rakun Timmy'ye 30 odun, 30 yumuşak ağaç, 30 sert ağaç ve 30 demir külçesi getirin. Oyuncunun yeterli kaynağı yoksa 3. Güne kadar bekleyebilir.

 6. Daha fazla kaynak, olası yerel olmayan meyveler ve daha sonra oyuncunun adasında yaşamaya davet edilebilecek bir hayvan için rastgele bir adayı ziyaret etmek üzere Tom Nook'un ilk ücretsiz Nook Biletini kullanın.

 7. Mağaza zaten inşa ediliyorsa 3000 Nook Miline Oldukça İyi Alet Tarifleri satın alın .

3. Gün Golleri

 1. Oyuncunun 2. Günde yeterli kaynağı yoksa mağazayı inşa etmek için yeterli kaynağı toplayın.

 2. Daha fazla kaynak toplayın, daha iyi araçlar yapın ve önümüzdeki birkaç gün için her şeyi yeterince stoklayın.4. Gün Golleri

 1. Mevcut tüm fosil parçalarını yeni açılan müzeye bağışlayın, ardından ekstraları veya diğer istenmeyen eşyaları mağazaya satın.

 2. Oyuncular bir ahşap köprü tarifi için Tom Nook ile konuşmalı ve adalarında en fazla trafiği alacak ilk ücretsiz köprüyü inşa etmelidir.

 3. Tercihen birbirine yakın olacak şekilde 3 konut arsası yerleştirin ve inşa edin, ancak konumları belirleyici bir faktör değildir.

 4. İkinci arsayı bitirdikten sonra, adadaki çiçekler gibi bazı mobilyaların yanı sıra yeni fosiller ve böceklerin de bulunduğu dik kayalıklara erişmek için kilidi açın ve bir merdiven inşa edin.

 5. Her arsa için 6 parça mobilya inşa edin veya satın alın.

 6. İş bittiğinde Tom Nook'a geri dönün ve yakında yeni köylüler gelecek.

 7. Daha fazla kaynak toplamaya devam edin.


5. Gün Golleri

 1. Evlerine yürüyerek ve sohbet ederek adadaki yeni komşularla tanışın.

 2. Tom Nook'un seminerine katılarak mobilya ve diğer projeler için kişiselleştirme seçeneklerinin kilidini açın.

 3. Altın Külçe nadiren düşebileceği için daha fazla kaynak, özellikle de kayalar toplayın.

6. Gün Golleri

 1. Ücretsiz bir gün: Animal Crossing: New Horizons  oyuncuları yeni komşularla konuşabilir, kaynak toplayabilir, başka bir adaya Nook Bileti satın alabilir veya istedikleri herhangi bir şeyi yapabilir.

7. Gün Golleri

 1. Tom Nook'un çadırının üzerine inşa edilmekte olan ve birkaç gün içinde tamamlanacak olan Konut Hizmetleri binasını inceleyin.

 2. Gidip oyuncunun üçüncü konut arsasındaki son komşuyla konuşun.

1. Haftadan Sonra

Her adım takip edilirse, Yerleşik Hizmetler binası 9. Günde açılacak ve bu da ziller karşılığında daha fazla köprü ve rampanın inşa edilmesine olanak tanıyacak . Adadaki yeni gelişmeler için her gün tekrar kontrol etmeyi unutmayın. Oyuncuların işleri devam ettirmek için en azından günde


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page