top of page

Animal Crossing New Horizons Demir Külçeleri Nasıl Elde Edilir

Animal Crossing: New Horizons'da Kendin Yap projeleri hazırlamak her türden farklı malzeme gerektirir; işte bu bulunması zor demir külçelerini nasıl elde edeceğiniz!Animal Crossing: New Horizons, ada yaşamını diğer serilerdeki ortamlardan benzersiz kılmak için Animal Crossing: Pocket Camp'ten bir özellik getirdiMobil oyunun aksine , bu projeler tüm doğru işçilik malzemelerinin getirilmesinden hemen sonra elde edilir. Bununla birlikte, bazı oyuncular birçok erken üretim tarifi için gerekli olan bir malzemeyi bulmakta zorlanıyor: demir külçeleri.


Bu demir külçeleri, çeşitli mobilya öğeleri ve aletlerin standart dayanıksız durumlarından yükseltilmesi için gereklidir. Nook's Cranny'yi inşa etmek için 30 parça yumuşak ağaç, sert ağaç ve ahşabın yanı sıra 30 tanesi de gerekiyor. Ancak bu malzemeleri bulmak bir ağacı sallamak kadar kolay değil . Bu işçilik malzemelerini elde etmek için bir kürek veya balta gereklidir, ancak kürek toplama işlemini çok daha kolaylaştırır.


Her oyuncunun adasında, yerde genellikle yeni bir günün başlangıcında bir taş oluşturan büyük kayalar bulunur. Bunlardan bazılarına ulaşmak için bir atlama direği veya merdiven gerekiyor, ancak hepsinin etrafında 8 boşluktan oluşan bir daire var. Demir külçelerinin ve diğer mineral malzemelerin görüneceği yer burası olduğundan, oyuncular bu 8 alandaki tüm yabani otları veya nesneleri temizlemelidir.Bu kayalardan mineral madde çıkarmak için oyuncunun balta veya kürek gibi sert bir cisimle kayaya 8 kez hızla vurması gerekecek. Sorun şu ki, oyuncular her vuruşta köylülerinin biraz geriye doğru itileceğini görecekler. Köylü çok gerideyse kayaya çarpmaz, çok fazla zaman geçerse kaya günün geri kalanında malzeme vermez. Bunun çözümü ise Animal Crossing küreğinin önerilmesidir.


Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi kayaya ilk kez çarpmadan önce arkalarına en az 3 delik açarak geriye doğru hareket etmelerini engelleyen bir duvar oluşturmuş olacaklar, böylece endişelenmeden kayaya maksimum sayıda vurmalarını sağlayacaklar. . Bu kayaçlar taş, kil, demir külçeleri ve nadiren de altın külçeleri gibi malzemeler üretir. Bazen bu kayalar hiçbir malzeme sağlamaz ve bunun yerine oyunculara büyük miktarda çan verir .


Eğer oyuncular henüz küreğe sahip değilseler ve yine de sadece baltalarını kullanarak mümkün olduğu kadar çok şey almak istiyorlarsa, bunu yapmanın hala bir yolu var. Oyuncuların dış mekanları mobilyalarla dekore etmesine olanak tanıyan yeni özelliği kullanarak oyuncular, vuruşlarını tamponlamak için arkalarına da mobilya koyabilirler. Bunun tek gerçek dezavantajı, oyuncuların şu anda hayranların en sevdiği kurbağalı sandalyeyi bunu yapmak için kullanamamaları.


Animal Crossing: New Horizons'un gerçek zamanlı çalışması nedeniyle , oyuncuların adalarındaki tüm kayaların kazıldıktan sonra yenilenmesi gerçekten ertesi güne kadar sürüyordu. Ancak bunun da bir çözümü var.


Oyuncular, Nook Millerini harcayarak diğer ıssız adalara bilet satın alabilir ve orada bulunan kaynaklardan tamamen yararlanabilirler. Bu adalarda aynı zamanda olağan yöntemle çıkarılabilen kayalar da bulunur; bu da oyuncuların ihtiyaç duydukları DIY projesi için demir külçeleri ve diğer malzemeleri stoklamalarına olanak tanır.

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page