top of page

Animal Crossing New Horizons Blathers'a Nasıl Gidilir, Müze Nasıl Açılır

Blathers adaya gelen ilk özel köylülerden biridir; işte onu nasıl yakalayacağınızı ve tüm o balıkları ve böcekleri ona nasıl vereceğinizi öğrenin!Konuşkan müze küratörü baykuş Blathers, Animal Crossing: New Horizons'da geri dönüyor ve kasabanın müzesini yönetme ve böcek, fosil ve balık bağışlarını kabul etme rolünü yeniden canlandırıyor. Ancak diğer oyunlardan farklı olarak Blathers oyunun başlangıcında mevcut değildir ve adaya getirilmesi gerekmektedir. Bu, bazı oyuncuların baykuşun gelişini beklerken balıklarını ve böceklerini stoklamalarına neden oldu .


Bu oyuncuların şansına Blathers adaya tamamen taşınan ilk özel köylülerden biri. Müzenin kendisi ilk etapta mevcut olmasa da Blathers, geldikten kısa bir süre sonra bazı bağışları kabul edebilir ve fosilleri değerlendirebilir. Oyuncular , Blathers'ın güvenli tüylerine gideceklerini bilerek böceklerini huzur içinde yakalayabilirler .


Blathers'ın kilidini açma sürecini başlatmak için oyuncuların eğitimi tamamlamış ve çadırlarını yerleştirme sürecinden geçmiş olmaları gerekir. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra gerekli adımlara oyunun ilk gününde başlanabilir.Tom Nook'la konuş


Tüm eğitim hedefleri tamamlandıktan, oyuncu çadırında uyuduktan ve Kendin Yap eğitimleri tamamlandıktan sonra oyuncular Tom Nook ile konuşmalıdır. Bunu yaptıktan sonra Blather'ları çağıracak ve oyunculara adanın dört bir yanından beş farklı yaban hayatı örneği toplama görevi verecek.


Beş Yaratık Topla


Beş yaratık herhangi bir böcek ve balık karışımı olabilir. Böcekler her türlü ağ kullanılarak, balıklar ise her türlü olta kullanılarak yakalanabilir. Böcekler görüldüklerinde üzerlerine bir ağ konularak kolayca yakalanabilir, ancak balıkların gölgelerini çekerek yakalanması gerekir. Tom Nook'a göre bu yaratıkların hepsinin kendine özgü türleri var, bu yüzden ona beş levrek vermek yeterli olmayacaktır. Bununla birlikte, böcekleri ve balıkları yakalamak, oyunculara avlarına ek bir ödül olarak bazı harika kelime oyunları kazandıracaktır .


Tom Nook'a tüm örnekleri verdikten sonra oyunculara Blathers Çadırı verilecek. Bu , diğer çadırlar gibi yerleştirilebilir ve yerleşimi müzenin sonunda nereye inşa edileceğini belirleyecektir. Bu çadırın tek kısıtlaması diğer çadırlar gibi sahile kurulamamasıdır. Bu yapıldıktan sonra oyuncular Tom Nook ile tekrar konuşmalıdır.


Ertesi Güne Kadar Bekle


Ertesi gün Blathers, oyuncuların kurduğu çadırda olmalı. Orada oyunculara atlama direği ve kürek tariflerini verecek , böylece adaya daha fazla erişim sağlanacak ve fosillerin yanı sıra daha fazla kaynağa erişim sağlanacak. Kürek ayrıca oyuncuların adanın etrafında meyve ekmesine ve daha fazla ağaç yetiştirmesine olanak tanıyacak.


Blathers'ın kilidini açmak aynı zamanda daha fazla yaratık bağışına da olanak tanır. Ancak sınırsız bağışlar yalnızca müzenin tamamının kilidini açtıktan sonra mümkün olacağından bu sayı yalnızca 10'a kadar çıkıyor.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page