top of page

Animal Crossing: Happy Home Designer İncelemesi

Animal Crossing: Happy Home Designer, hareketli mobilyaları eğlenceli hale getirmeyi başaran ancak anlamlı bir şekilde yenilik yapmayı başaramayan serinin yepyeni bir versiyonu.Şu anda Nintendo 3DS için mevcut olan en popüler oyunlardan biri olan Animal Crossing: New Leaf, öne sürdüğü çok basit önermelere bağımlı hale gelen çekirdek bir izleyici kitlesini yakalamayı başardı. Oyuncular ister balık tutuyor olsun ister evlerine ekleme yapıyor olsun, her zaman yapacak bir şeyler vardı; en önemli çekiciliklerden biri de kişinin evinin iç mekanını kişiselleştirme yeteneğiydi. Nintendo şimdi Animal Crossing: Happy Home Designer ile bu özelliği tamamen yeni bir seviyeye taşımayı seçti .


Artık asıl odak noktası öğeleri toplamaktan bunları yerleştirmeye kaydığı için, bazı değerli dijital kazıları bir araya getirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu sevimli seriyi daha önce oynamış olan herkes için bu ilk çekicilik hemen hissedilse de, kalıcı değildir. Oyuncular aynı görevi defalarca tekrarlama fikrine maruz kalıyorlar ve özel evler inşa etmek arasında iyi yerleştirilmiş molalar gerekli olsa da, Animal Crossing: Happy Home Designer, kullanıcılar ilerledikçe gerçekten değişmiyor.


Oyun, serideki geleneksel girişlerden biraz farklı bir şekilde başlıyor; oyuncular Happy Home Academy'de bir iş bulmadan önce köylülerinin görünümünü yaratıyorlar. Oraya vardıklarında, kullanıcılar Animal Crossing'teki en sevdikleri maskotlardan bazılarıyla yeniden tanıştırılacak ve onlara ilk görev olarak bir sakinin evini kendi seçtikleri öğelerle dekore etme görevi verilecek.


Her sakinin istediği temaya hitap eden oyuncular, kısa sürede mobilyalara uyum sağlamaya ve aynı zamanda müşterilerini memnun etmeye çalışan iç mimarlara dönüşüyor. Bir evi bir araya getirmeye eşlik eden ilk çekiciliği ve kolaylığı inkar etmek mümkün değil, ancak giderek biraz sıkıcı hale geliyor. Bununla birlikte Happy Home Designer , geleneksel evlerin dışındaki farklı mekanlarda işleri değiştirme konusunda iyi bir iş çıkarıyor.


Kullanıcılar geri dönen Isabelle sayesinde kendilerini okullar, mağazalar, restoranlar, ofisler ve daha fazlasını inşa ederken bulacaklar. Bu arada çevredeki kasaba da büyüyecek ve bu da daha fazla müşteri getirecek. İyi yapılmış bir eve ihtiyaç duyan neredeyse akıl almaz sayıda sakin var ve oyun, oyunculara sevimli köylülerin hayallerindeki evleri yaratma konusunda daha fazla özgürlük sağlayacak şekilde büyüyor.


Tasarımcıların işleri değiştirmesinin en önemli yollarından biri, yeni öğeler eklemek, pencere tasarımlarını değiştirmek ve hatta kat planlarını özelleştirmek için Nintendo 3DS'in PlayCoin özelliğini kullanmaktır. Bu, elbette, gezintiye çıkarken el konsolunu yanına almaktan hoşlanmayan herkes için acil bir dezavantajdır (ki bu, bu hayali para parçalarını toplamanın tek yoludur), bu da bu araçları kullanışsız hale getirir. uygulandı. Ancak birikmiş sayıda PlayCoin'e erişimi olanlar artık bunları harcamanın daha etkili bir yoluna sahip.


Bu seçenekler, tasarımların daha farklı ve orijinal hissettirilmesine yardımcı olarak oyuna, başlangıçtaki mobilya yerleştirme ve duvar kağıdını değiştirme fikrinden daha fazla derinlik kazandırır. Ancak bu araçlara ve öğelere eriştikten sonra monotonluk hissi yeniden ortaya çıkmaya başlıyor. Müşterilerden gelen talepler değişirken, oyunun sonu, yenilenen her konut veya toplum merkezli bina için aynı yaklaşıma dayanıyor ve bu da yorucu.


Happy Home Designer, hayranlara çeşitli oyun içi öğelerin kilidini açma, kazanma ve toplama şansı sunarak ana akım serinin çekiciliğini yakalamaya çalışıyor. Bu ister mobilyalarla, ister dekorasyon yetenekleriyle, ister ifadelerle (bunlar oyuncunun ekrandaki avatarının tamamen kozmetik tepkileri) ilgili olsun, toplanacak çok şey var, ancak bunları takdir etmek için çok az neden var. Daha büyük bir kataloğa sahip olmak daha fazla seçenek sunar ancak sonuç pek değişmez. Köylüler yapılanlara asla üzülmezler ve oyun hiçbir sonuç olmadan devam eder.


Başlık aynı zamanda yeni Animal Crossing amiibo kart serisini de destekliyor ve oldukça basit bir işleve sahipler. Oyuncular, oyun içinde görünen özel bir amiibo markalı telefon aracılığıyla kartlarını tarayabilir ve bunları oyun içinde müşteriye dönüştürebilirler. Bunlar, oyuncuların KK Slider ve Tom Nook gibi sevilen karakterler için evler tasarlamasına ve gerekli bir özellik yerine isteğe bağlı bir özellik olarak hareket etmesine izin vermesine rağmen oyuna bir katkı sağlamaz.


Animal Crossing: Happy Home Designer, mevcut serinin hayranları için değerli bir yatırımdan ziyade aceleye getirilmiş bir yan ürün gibi geliyor. Başlangıçtan itibaren eğlence var, ancak oyun sıkıcı bir şekilde oyuncuların aynı görevleri tekrar tekrar tekrarlamasıyla bu durum hızla kayboluyor. Başkalarının derecelendirmesi için düzeni ve tasarımları çevrimiçi olarak yükleme yeteneği, iç dekorasyonda başarılı olmayı ümit edenler için güzel bir özelliktir, ancak hayranların taşınabilir oyunu çok uzun süre oynamaya devam etmesini sağlayacak çok az şey vardır.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page