top of page

Alice: Asylum Geliyor – Alice Harikalar Diyarında’nın Korku Uyarlaması Oyununda 3. Adım

Alice: Asylum geliyor. Alice Harikalar Diyarında kitabının korku temalı oyun uyarlamasında 3. yapımın senaryosu ortaya çıktı.


Lewis Carroll’ın kült eseri Alice Harikalar Diyarındakitabından uyarlanan Alice korku oyunu serisinde 3. yapımdan bilgiler sunuldu. Alice: Asylumile grotesk harikalar diyarına yeniden dönebiliriz.


Oyun serisinin yapımcısı American McGee, Patreon hesabından üçüncü oyunun senaryo taslağını yayınladı. Serideki ikinci oyun Alice: Madness Returns’ün üzerinden geçen 10 yıl boyunca yeni macerayla ilgili konsept çalışmalar ve senaryodan parçaları da geçmişte hayranlara sunulmuştu. Şimdi de, üçüncü oyun Alice: Asylum’un tüm senaryosu Patreon üyelerine yayınlandı.


Serinin ilk oyunu American McGee’s Alice, 2000 yılında aksiyon-platform türünde çıkmış ve hikâyenin sevenlerine yeni bir macerada karaktere eşlik etme imkânı tanımıştı. 11 yıllık aradan sonra çıkan Alice: Madness Returns tasarım tercihleri ve aksiyon ile platform oyunlarının mükemmel birleşimini zevkle tecrübe etmişti.


İlk iki oyunu EA çatısı altında çıkartan American McGee, 3. yapım üzerinde çalışmaya devam etse de, EA’nın seriye ilgisi sönmüş durumda. McGee, geçen aylarda Dead Space’in yeniden yayınlanması üzerine hayranlara Twitter hesabından umut aşıladı:


“EA’nin Dead Space sonrasındaki korku projesinin yeni Alice oyunu olmasını ben ve hayranlar çok istiyoruz… Hiç değilse, sırada bir basamak yükseldik diyebiliriz.


“Bir toplantıda EA yöneticileri, ‘Yeni ürünlere ihtiyacımız var!’ diyecek ve birisi Alice’i önerecek. O gün geldiğinde hazır olacağız.”


McGee’nin yeni oyun için yayınladığı sinopsis şöyle:


“’Her macera ilk adımı atarak başlar. Basmakalıp evet ama doğru, burada bile.’


“American, Alice’in maceralarındaki yeni bölüm Alice: Asylum için tasarım, sanat ve hikâye noktalarında çalışmaya devam ediyor. Oyun American McGee’nin Alice’inin öncesini, Alice’in ailesini kaybedince yaşadığı travmayla verdiği savaşı oyunculara sunacak.”


Yeni oyunun ilk kapak görseliyle birlikte, Cheshire kedisinin yeni tasarımları, daha genç bir Alice’e ilk bakış ve Harikalar Diyarı’nın kendine has atmosferi de hayranların beğenisine sunuldu.


Alice: Madness Returns ile daha önce tanışmış mıydınız? Üçüncü Alice oyunu için heyecanlı mısınız? Sizce EA’den McGee ve hayranların isteklerine pozitif bir cevap gelir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page