top of page

8 Yıllık Steam Oyunu Satış Listelerinde Yeniden Zirveye Yakın

Çok sevilen bir oyun, piyasaya sürülmesinden sekiz yıldan fazla bir süre sonra Steam'in En Çok Satanlar listesinde sürpriz bir şekilde yeniden ortaya çıktı.

Stardew Valley, 27 Şubat itibarıyla şu anda Steam'de en çok satan beşinci oyun. Steam'in en çok satanlar listesinin en üst sıralarında yeniden ortaya çıkması, oyunun sekizinci yıl dönümüne denk geliyor.

Eric "ConcernedApe" Barone tarafından geliştirilen Stardew Valley , uzun süredir şimdiye kadar yapılmış en başarılı bağımsız oyunlardan biri olarak anılıyor . 14,99 dolarlık fiyatı aksini düşündürse de, Story of Seasons'tan ilham alan çiftçilik simülasyonu, türünün en içerik dolu oyunlarından biridir. Ayrıca, en sonuncusu oyunun sekizinci yıl dönümü anısına 26 Şubat'ta duyurulmasıyla birlikte hala güncellemeler alıyor.

Bir gün sonra Stardew Valley kendisini Steam'in en çok satanlar listesinin zirvesine yakın bir yerde buldu ve şu anda beşinci sırada yer alıyor. Başka bir büyük güncellemenin duyurulması görünüşte oyuncuların oyuna olan ilgisini yenilemiş olsa da, Stardew Valley'in şimdiye kadarki en düşük fiyatına denk gelen %50'lik dev indirim de oyunun popülaritesindeki artışı muhtemelen daha da artırdı . Teklif yalnızca 24 saat boyunca geçerliydi ve süresi 27 Şubat saat 10:00'da (PT) dolmuştu.


Steam'de Şu Anda En Çok Satanlar

  1. Helldivers 2

  2. Counter-Strike 2

  3. Steam Deck

  4. Last Epoch

  5. Stardew Valley

  6. PUBG: Battlegrounds

  7. Elden Ring

  8. Apex Legends

  9. Palworld

  10. Baldur's Gate 3


Oyunun ilk 10'daki yerini ne kadar süre koruyabileceğini zaman gösterecek, ancak ne olursa olsun bu gelişme, oyunun kalıcılığının bir başka önemli kanıtı. Çiftçilik simülasyonunda bir sonraki aşamaya gelince, Stardew Valley 1.6 güncellemesi Pelican Town sakinleri için sezonluk kıyafetler, 100'den fazla yeni diyalog dizisi, iki mini festival ve yeni Joja oyunsonu görevlerini ve diğer birçok yeniliği vaat ediyor. Güncellemenin 19 Mart'ta PC oyuncularına ulaşması planlanıyor ve ConcernedApe, Stardew Valley'in mobil ve konsol versiyonlarının da "mümkün olan en kısa sürede" aynı şeyi yapacağının sözünü veriyor.


Yaklaşan güncellemenin oyuna yapılan son büyük ekleme olup olmayacağı henüz bilinmiyor. ConcernedApe uzun zamandır dikkatini bir sonraki projesi olan Haunted Chocolatier'e kaydırmak istediğini söylüyor ancak bunu yaparken gelecekteki Stardew Valley güncellemelerini de asla göz ardı etmedi . Geliştiricinin son birkaç yıldır sosyal medyada paylaştıklarına göre Haunted Chocolatier onun ana odağı haline gelmiş durumda ve bir süredir de öyle. Kısa süre önce 30 milyon ömür boyu satışı aşan Stardew Valley'in uzun vadeli başarısı , ConcernedApe'in bir sonraki projesine istediği kadar zaman ayırabilmesini sağlamalı.Elden Ring, Stardew Valley'in Satış Dirilişine Katılıyor


Stardew Valley dışında , en son Steam En Çok Satanlar listesinde yeniden dirilen bir diğer isim ise şu anda yedinci sırada olan ve Şubat ayı sonlarında altıncı sıraya kadar yükselen Elden Ring'dir . Popülaritesindeki artış muhtemelen FromSoftware'in nihayet RPG'nin uzun zamandır beklenen DLC'sini bir çıkış tarihine kadar ele alması ve Shadow of the Erdtree'nin 20 Haziran'da çıkmasının planlandığını ortaya koymasından kaynaklanıyor.

コメント