top of page

2023'ün En İyi Romantik Animesi

Romantik animeler 2023'te yetersiz kalmadı ve bu diziler en iyi aşk hikayelerini anlattı.  • 2023, romantik animeler için harika bir yıldı ve hayranların keyif alabileceği çeşitli aşk hikayeleri sunuyordu.

  • Uzun vadede hatırlanacak bazı dikkat çekici gösterilerle hem nicelik hem de nitelik mevcuttu.

  • Hayranlar, İlkbahar 2024'ün yeni tekliflerine dalmadan önce 2023 romantik animesini izleyebilir.


2023'te romantik animeler modaydı. Her sezon, çoğu çeyreğin en iyi dizileri arasında yer alan birkaç aşk hikayesi üretti. Grubun en zayıfı olan Sonbahar 2023 bile, sevimli Our Dating Story'nin yanı sıra türdeki uzun zamandır en saçma girişlerden birini sundu. Demografiden bağımsız olarak romantizmin hayranı olmak için iyi bir yıldı.


2023, kalitenin yanı sıra, özellikle 2023 Baharı boyunca nicelik de üretti. Doğal olarak bazı diziler diğerlerinden daha iyi ve uzun vadede hatırlanacak olanlar da muhtemelen bu diziler olacak. 2023'ün en iyi romantik animeleri hangileri ?


3 Nisan 2024'te güncellendi: İlkbahar 2024 sezonu başlarken, anime hayranlarının dişlerini geçirecek pek çok yeni romantik anime var. Ancak bölümlerin yayınlanmasını beklemekten yoruldularsa daha önce atladıkları bazı 2023 romantik animelerine göz atabilirler.


8

Şeker Elma Masalı

MyAnimeList: 7.45 (Sezon 1)Bu nokta , fanteziyi ve romantizmi iyi bir şekilde harmanlayan iki shojo animesi olan Şeker Elma Peri Masalı ile Kurban Prensesi ve Canavarların Kralı arasında bir çekişmeydi . Her iki dizi de 2023 yılı boyunca çok fazla ilgi görmedi, ancak her ikisi de sürekli olarak keyifliydi ve iki kurs sürmesi sayesinde eksiksiz hikayeler anlattılar. Sonuçta Şeker Elma Peri Masalı bu tartışma için onay aldı ancak iş kolaylıkla başka yöne de gidebilirdi.


Annesinin izinden giden Ann, Gümüş Şeker Ustası olma yolculuğuna çıkar. Koruma olarak Shall Fen Shall adında bir savaşçı periyi tutar ve yolculukları sona erdiğinde onu serbest bırakma sözü verir. Şeker Elma Peri Masalı, Ann'in doğal olarak karşı çıktığı bir duruma, insanların perilere esasen köle muamelesi yaptığı bir fantastik evrende geçiyor.


İki sezon boyunca, Ann ve Shall'in ilişkisi yavaş yavaş genel hoşnutsuzluktan gerçek sevgiye doğru gelişir ve bu arada her iki karakter de büyür. Şeker Elma Peri Masalı ilk başta romantizmi çok fazla vurgulamıyor, ancak serinin ikinci yarısında merkezi bir odak noktası haline geliyor.


7

Lv999'da Yamada-kun ile Aşk Hikayem

AnimeListem: 7.81Lv999'da Yamada-kun'la Aşk Hikayem çok tatlı . Özellikle kötü bir ayrılığın ardından Akane, eski oyuncu erkek arkadaşından intikam alma umuduyla bir oyun kongresine gider. Ancak sonunda kendini aptal yerine koyar ve aynı zamanda tanınmış bir profesyonel oyuncu olan Akito Yamada ile tanışır. İlk karşılaşmanın tuhaf olması bir yana, Akane ve Akito arasında bir tür dostluk kurulur ve bu ilişki aynı zamanda Akane'nin bir oyun loncasına katılmasına ve birkaç yeni arkadaş edinmesine de neden olur.


İkincil bir karakteri korkunç bir ışık altında resmeden şaşırtıcı derecede karanlık bir an dışında, Lv999'da Yamada-kun'la Aşk Hikayem genel olarak her şeyi neşeli ve yumuşak tutar; bu iki unsur da Madhouse'un yumuşak görselleriyle zenginleştirilmiştir. Akane, idealize edilmiş gibi görünmese de zahmetsizce büyüleyici olan çok yönlü bir kadın başrol. Bu arada Yamada'nın sosyal beceriksizliği oldukça gerçekçi bir şekilde tasvir ediliyor ve bu da onun Akane ile gerçekten ilgilendiğinin yavaş yavaş farkına varmasına meşruiyet katıyor.


6

Seni Gerçekten, Gerçekten, Gerçekten, Gerçekten, Gerçekten Seven 100 Kız Arkadaş

AnimeListem: 7.80Seni Gerçekten, Gerçekten, Gerçekten, Gerçekten, Gerçekten Seven 100 Kız Arkadaşı, öncelikle komedi ve harem türleriyle ilişkilendirildiğinden neredeyse kesilemedi, ancak gösteri yine de tamamen romantizmle ilgili. Daha da önemlisi, anime, kahramanı Rentarou'nun tüm haremleri sona erdirmek için haremi inşa etmesiyle çok sayıda ilişkiyi dengeleme konusunda takdire şayan bir iş çıkarıyor .


Bu türün temsilcilerinin çoğunun aksine, 100 Girlfriends herkesi bu role terfi ettirerek "en iyi kız" argümanını ortadan kaldırıyor ve Rentarou'nun tüm ortakları iyi tanımlanmış ve parlamaları için onlara zaman verilmiş. Hatta birbirleriyle büyüleyici dostluklar bile kurarlar. Karakterler aynı zamanda ilgilerini çok doğrudan gösteriyor; çoğu geleneksel romantik animeden farklı olarak canlandırıcı bir tempo değişimi.


Bununla birlikte, 100 Girlfriends'in mizahı, dizinin izleyicide ilgi uyandırıp etkilemeyeceğini belirleyecek faktör olacak.


5

Tomo-chan Bir Kız mı!

AnimeListem: 7.81Tomo-chan Bir Kızdır! sadece eğlencelidir. Tomo, en yakın arkadaşı Jun'a aşıktır, ancak uzun geçmişleri, ikincisinin ilkini potansiyel bir partner veya başlangıçta bir kız olarak görmesini zorlaştırır. Tomo, dikkatini çekmek için yakın arkadaşı Misuzu tarafından davranışını ve görünümünü kadınsı özelliklerini vurgulayacak şekilde değiştirmeye teşvik eder. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu proje tam olarak amaçlandığı gibi çalışmıyor ve yol boyunca çok fazla kafa karışıklığı yaratıyor.


Her ne kadar tamamen romantizme dayalı olsa da, Tomo-chan Bir Kızdır! her şeyden önce bir komedidir ve çoğu bölümde kahkahalar her şeyden daha ön plandadır. Animenin en komik karakterleri Misuzu ve Carol, neredeyse bulundukları her sahneyi çalarak Tomo ve Jun'u gölgede bırakıyor. Yine de romantizm merkezde yer aldığında dizi, büyük ölçüde ana çiftin yadsınamaz kimyası sayesinde bunu iyi idare ediyor. Tomo ve Jun birbirleri için yaratılmışlar ve bir çift olarak da çok anlamlılar.


4

Mutlu Evliliğim

AnimeListem: 7.77Mutlu Evliliğim karışık bir çantadır; ancak Kyoka ve Miyo arasındaki temel aşk genel olarak harikadır. Tacizci bir aileden gelen Miyo, mesafeli olmasıyla tanınan bir askeri soyluyla evlenmek üzere gönderilir. Yıllarca süren aşağılanma nedeniyle Miyo'nun kendine olan değeri yoktur ve mutlu olmasına izin verildiği bir gelecek hayal edemez. Kiyoka, müstakbel eşiyle anında ilgilenmeye başlar ve söylentilerin öne sürdüğünden çok daha nazik bir insan olduğunu kanıtlar. Sezon ilerledikçe iki karakter duvarlarını indirmeye başlar ve karşılıklı saygı, güven ve sevgi üzerine kurulu bir ilişkinin yolu açılır. Bunu görmek muhteşem.


Ne yazık ki Mutlu Evliliğimin geri kalanı sürekli olarak başarısız olma tehlikesiyle karşı karşıya. Miyo'nun yürek parçalayıcı ev hayatı da yoğun anlardan payını alıyor, ancak bu anlar, onları daha gerçekçi kılmak için bir miktar insanlıktan yararlanabilecek tek boyutlu düşmanlar tarafından bir şekilde baltalanıyor. Anime aynı zamanda genel deneyime fazla bir katkı sağlamayan doğaüstü bir unsuru da tanıtıyor, ancak bu bir devam filminde geliştirilebilir.


3

Kalbimdeki Tehlikeler

AnimeListem: 8.25Bu hoş bir sürprizdi. İlk bakışta, Kalbimdeki Tehlikeler, manga ve animede çok yaygın olan "popüler kız yalnız bir çocuğu kurtarıyor" aşklarından bir diğeri gibi görünüyor. Açıkça ifade etmek gerekirse, bu konsept iyi bir şekilde yapılabilir ancak aynı zamanda kalıplaşmış ve bazen de sıkıcı olma eğilimindedir. Bu tariften birkaç malzeme almasına rağmen, Kalbimdeki Tehlikeler bunları yalnızca 12 bölümde etkileyici bir gelişim gösteren iyi yazılmış karakterlerle tamamlıyor.


Okul arkadaşlarını öldürme fantezisi kuran sinirli bir genç olan Ichikawa, kütüphanede karşılaştıklarında yanlışlıkla Yamada ile arkadaş olur. Bu karşılaşma, her iki karakterin de kişiliklerinin farklı boyutlarını keşfetmesine ve ortaya çıkarmasına olanak tanıyan sağlıklı bir dostluğu başlatır ve daha önce hiç yaşamadıkları yoğun duyguları işlemeyi öğrenen gerçek insanlar olarak karşımıza çıkarlar. Farklılıklarına rağmen Yamada'nın Ichikawa'ya olan ilgisi, özellikle 2023 Bahar sezonunun sonlarına doğru hak edilmiş gibi görünüyor .


2

Yan Kapıdaki Melek Beni Şımartıyor

AnimeListem: 7.81Klişe bir hikayeyi çağrıştıran başka bir başlık olan The Angel Next Door Spoils Me Rotten tipik olmaktan çok uzaktır. Amane dışlanmış biri olmasa da okulundaki en popüler çocuklar arasında yer almıyor ve akademinin meleği olan ve aynı zamanda komşusu olan Mahiru ile kesinlikle aynı çevrede hareket etmiyor. Bir gün Amane, görünüşte depresyonda olan Mahiru'yu yağmurda otururken görür ve ona bir şemsiye vermeye karar verir. Bu küçük nezaket eylemi, ikisi arasında romantizmden önce dostluğa ve desteğe yol açan bir iletişim hattını açar.


Yan Kapıdaki Melek Beni Şımartıyor, büyük ölçüde Mahiru ve Amane'nin dairesinde bir kanepede otururken birbirleriyle konuşmalarından oluşuyor. Görsel olarak 2023'ün en büyüleyici romantik animesi olmasa da dizi, kahramanlarının neredeyse hiç dikkat dağıtıcı olmadan birbirlerinin yanında var olmalarına olanak tanıyor ve sürekli olarak güçlü bir bağlantı kurarken onlara nefes alma alanı sağlıyor. Bazen biraz yoğun olmasına rağmen Amane, Mahiru'nun "meleği" olmaktan ziyade sonunda Mahiru'nun "meleği" haline gelen sevimli bir erkek başrol. 2.sezon harika olabilir .


1

Okul Sonrası Uykusuzluklar

AnimeListem: 8.08


Makoto Ojiro'nun mangasıyla aynı seviyelere ulaşamasa da Insomniacs After School yine de 2023'ün en iyi romantik animesiydi . Sessizlik içinde uykusuzluk çeken Ganta Nakami, yalnız ve aşılmaz bir dünyada sıkışıp kaldığını hissediyor; ancak, başka bir uykusuzluk hastası olan Isaki Magari'yi okullarının gözlemevinde uyurken bulduğunda bu durum değişir. Ancak bu binanın içinde dinlenebileceklerine inandıkları için astronomi kulübünü canlandırırlar, bu da birlikte daha fazla vakit geçirmelerine olanak tanır.


Nispeten yavaş bir hızda ilerleyen Insomniacs After School , gerçekliğe dayanıyor ve "büyük" romantik anlarının çoğu, olayların büyük şemasında oldukça sıradan. Bu, Ganta ve Isaki'nin karakterizasyonuna kadar uzanıyor çünkü ikisi de kendi başlarına ilişkilendirilebilir ve kusurlu. Çoğu romantik animede, ana çift genellikle başlangıçtan itibaren bir çatışma rotasındadır ve sonunda bir araya gelmeden önce kendi payına düşen yanlış anlamaları ve entrikaları aşmak zorundadırlar. Insomniacs After School'da Ganta ve Isaki'nin aşkı, birbirlerinin yanında daha rahat olmaya başladıkça doğal bir şekilde yeşeriyor.


9 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page