top of page

2016'nın En İyi Bağımsız Oyunlarından Biri Sadece 2 Dolar

Evrensel beğeni toplayan ödüllü 2016 sürümü Steam'de bir fincan kahve fiyatından daha ucuza satın alınabiliyor.Eleştirmenlerden tam not alan bağımsız oyun Firewatch, hafta ortası fırsatı sayesinde şu anda Steam'de yalnızca 2$ karşılığında satışa sunuluyor. Oyunun müziklerini içeren bir paket de büyük bir indirime tabi tutuldu ve muhteşem bir fiyata satın alınabiliyor.


Şubat 2016'da piyasaya sürülen birinci şahıs macera oyunu Firewatch , sürükleyici oynanışı, mükemmel ses tasarımı ve mükemmel diyaloglarıyla hem eleştirmenlerden hem de sıradan oyunculardan büyük övgüler aldı. Washington merkezli stüdyo Campo Santo tarafından Unite motoru kullanılarak geliştirilen oyun, 2018 yılına kadar 2,5 milyon kopya sattı ve video oyun endüstrisinde sevilen bir bağımsız yıldız haline geldi. Uzun süredir Firewatch oynamakla ilgilenenler artık oyunun PC versiyonunu bir fincan joe fiyatından daha ucuza alabilecekler.


Steam'de yapılan hafta ortası anlaşması, Firewatch'ın normal 19,99 dolarlık fiyat etiketinin %90'ını düşürdü , bu da oyunun 15 Ocak'ta sona eren indirime kadar yalnızca 1,99 dolara alınabileceği anlamına geliyor. Verilere göre bu, oyunun platformda şimdiye kadarki en ucuzu. analitik web sitesi SteamDB tarafından sağlandı . Firewatch ve orijinal müziklerini içeren paket de %71 indirim alarak maliyetini 25,98 dolardan 7,58 dolara düşürdü. Alternatif olarak Firewatch , Ağustos 2023'te Xbox Game Pass'e eklendi , böylece Microsoft'un oyun abonelik hizmetinin üyeleri oyunun keyfini hiçbir ekstra ücret ödemeden çıkarabilirler.Yaklaşık dört saatlik bir oyun süresi sunmasına rağmen Firewatch , anlatısal hikaye anlatımında gerçek bir başyapıt olarak selamlanıyor. Journey , What Remains of Edith Finch ve Gone Home gibi diğer inanılmaz indie oyunlarla omuz omuza duran bu oyun genellikle şimdiye kadar yapılmış en iyi yürüyüş simülatörlerinden biri olarak kabul edilir .

Campo Santo'nun ilk oyunu, piyasaya sürülmesinin ardından birçok ödüle aday gösterildi ve The Game Awards 2016'dan herhangi bir ödül getirmese de Firewatch, o yılın Altın Joystick Ödülleri'nde En İyi Bağımsız Oyun ödülünü kazandı. 2016 Oyun Geliştiricilerinin Seçimi Ödülleri ve British Academy Games Ödülleri, Firewatch'ı o yılın en iyi ilk oyunu olarak kabul etti.

Valve, 12 üyeli küçük ekibin bir sonraki projesi In the Valley of the Gods'ı duyurmasının ardından 2018 yılında Campo Santo'yu satın aldı . Tanrıların Vadisinde'nin geliştirilmesi sonuçta askıya alınacaktı, ancak hiçbir zaman resmi olarak iptal edilmedi. Firewatch'ı yapmaya geçmeden önce Telltale Games'te çalışan Campo Santo kurucu ortağı Jake Rodkin , bunun ekip üyelerinin Half-Life: Alyx ve Dota Underlords gibi diğer Valve projelerinde çalışmasının sonucu olduğunu açıkladı .
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page