top of page

Şu Anda İzlenecek En İyi Romantik Anime

Crunchyroll, Netflix, Amazon Prime ve Hulu arasında romantik hayranların keyif alabileceği çok sayıda sevimli ve eğlenceli romantik anime var.Romantizm, akla gelebilecek her demografik, kategori ve alt türde bayılmaya değer aşk hikayeleri içeren, animedeki en büyük türlerden biridir. Yayın hizmetlerinin yükselişiyle birlikte bu sevilen içerikler her zamankinden daha erişilebilir hale geldi ve izleyicilere izlemeleri için birden fazla yol sunuyor. Crunchyroll veya Netflix gibi popüler platformlardan Hulu ve Amazon Prime gibi şaşırtıcı derecede geniş anime kitaplıklarına sahip hizmetlere kadar en iyi yayın uygulamaları, hayranların keyif alabileceği çok çeşitli romantik diziler sunuyor.


Ellerinde o kadar çok harika aşk hikayesi var ki, anime hayranları için bir sonraki adımda hangi aşk dizisini deneyeceklerine karar vermek çoğu zaman zor olabiliyor. Bir sonraki art arda izleyeceklerinden emin olmayanlar için, şu anda büyük yayın platformlarında mevcut olan en iyi romantik yapımları keşfetmekten daha iyi bir başlangıç ​​noktası olamaz.


2 Şubat 2024'te Chelsea Steele tarafından güncellendi: Romantizm, animenin en popüler türlerinden biridir ve kataloglarında anime sunan daha fazla yayın hizmeti sayesinde hayranlar, en sevdikleri aşk hikayelerine her zamankinden daha fazla erişime sahip oluyor. Komik romantik komedilerden romantik gözyaşı dökücü filmlere kadar, anime severler popüler yayın platformlarında güneşin altındaki hemen hemen her romantik animeyi bulabilirler. Bu listeyi Crunchyroll, Netflix, Hulu ve Amazon Prime'da bulunan daha da fazla harika romantik diziyi içerecek şekilde güncelledik.


Crunchyroll'un En İyi Romantik Anime BaşlıklarıKaguya-Sama: Aşk Savaştır, Romantik Bir Zeka Savaşını Öne ÇıkarıyorCrunchyroll , animenin en yeni modern romantik dizilerinden biri olan Kaguya-sama: Love is War'a göz atmak için en iyi yerdir . Üç sezonu, halihazırda bir filmi ve ufukta yeni bir sezonu olan seri, ufukta sonu görünmeden hala güçlü bir şekilde devam ediyor. Pek çok platformda mevcut olmasına rağmen Crunchyroll, hayranların bu popüler oyunun tamamını bulabileceği az sayıdaki yerden biri.


Kaguya-sama'nın başrollerinde Miyuki Shirogane ve Shuchi'in Akademisi'nin sevilen öğrenci topluluğu başkanı ve başkan yardımcısı Kaguya Shinomiya yer alıyor. Her ne kadar ikisi birbirlerine, Miyuki ve Kaguya'ya karşı hisler geliştirmiş olsalar da, bunu kabul edemeyecek kadar inatçı ve gururludurlar . Bunun yerine, birbirlerini bir itirafta bulunmaya zorlamak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarından, bir zeka savaşının içinde sıkışıp kalmışlardır.


Benim Giydirme Sevgilim, Tutkularıyla Bağ Kuran Sıradışı Bir Çifti Takip EdiyorMy Dress-Up Darling , Kış 2022 sezonundaki ilk çıkışının ardından en iyi yeni aşklardan biri olarak anime dünyasını kasıp kavurdu. Bu sevilen dizi, benzersiz tutkuları sayesinde yakın bir bağ kuran sıra dışı ikili Wakana Gojo ve Marin Kitagawa'yı konu alıyor. Hayranlar Gojo ve Marin'in "zıtların birbirini çekmesi" tanımının tam anlamıyla karşılığı olan sevimli ilişkisine tamamen aşık oldular.


Çarpıcı görselleri, sevimli karakterleri ve kalpleri durduran romantik anlarıyla My Dress-Up Darling , hayranların daha fazlasını görmek için can attığı son derece popüler, yeni nesil romantik bir oyun olmaya devam ediyor. Dizi henüz 2. sezonunu yayınlamamış olsa da hayranlar şimdilik ilk sezonun büyüsünü yeniden yaşayabilirler ve Crunchyroll bunu yapmak için en iyi yerlerden biri.


Özetin Özeti Beşizler En İyi Modern Harem Aşklarından BiridirHarem animesinin günümüzde çoğunlukla gözden düştüğü doğru olsa da, birkaç aykırı çizgi bu kinayeyi canlı tutmayı başardı. Özetin Beşizleri muhtemelen iyi işlenmiş, modern bir harem hikayesinin en ünlü örneğidir. Görünüşte özel bir şey gibi görünmese de bu sevilen dizi, onu türdeki alışılagelmiş animelerden farklı kılan pek çok şey sunuyor.


Çoğu harem serisinden çok daha iyi bir tempoya sahip olan The Quintessential Quintuplets , romantizm yönünü kolaylaştırıyor ve hayranlara her karakteri kişisel olarak tanımaları için daha fazla zaman veriyor. Bu kurulum, serinin daha geniş kitlelere hitap etmesine olanak tanıyarak tipik dinamikten tazeleyici bir ayrılma sağlıyor. Sonuç olarak The Quintessential Quintuplets , Crunchyroll'da bulunan en iyi romantik anime serilerinden biri.


Sasaki ve Miyano, Çok İhtiyaç Duyulan Pozitif Queer Temsilini SunuyorAnimenin en popüler yeni BL serilerinden biri olan Sasaki & Miyano, iki ana karakter arasında filizlenen romantizme odaklanıyor . Şans eseri bir karşılaşma onları bir araya getirdikten sonra Yoshikazu Miyano ve Shuumei Sasaki, erkeklerin aşk mangasına olan ortak sevgileri üzerinden bir dostluk kurar ve bağ kurar. Ancak bu dostluğun çok daha büyük bir şeye dönüşmesi uzun sürmez.


Son yıllarda eşcinsel romantizmin en iyi tasvirlerinden biri olarak övülen Sasaki ve Miyano , pek çok kişinin bağ kurduğu romantizm ve cinselliğin oldukça gerçekçi bir tasviri. Dizi, baştan sona sağlıklı olmaktan başka bir şey olmayan tatlı, iyi hissettiren bir aşk hikayesi içeriyor. Crunchyroll aboneliği olan romantizm hayranları için bu sevimli dizi mutlaka izlenmesi gereken bir dizi.


Tomo-Chan Is A Girl Klasik Bir Çocukluk-Arkadaşlardan Aşıklara Romantik Bir HikayedirKış 2023 serisinin bir parçası olarak ilk kez sahneye çıkan Tomo-chan is a Girl, klasik çocukluk arkadaşlarından sevgililere romantizmi konu alan bir romantik komedi animesidir. Dizide, en yakın arkadaşı Jun'a her zaman aşık olan erkeksi Tomo Aizawa rol alıyor. Ancak Jun, Tomo'yu her zaman "erkeklerden biri" olarak görmüş ve aralarında bir romantizm olduğunu asla düşünmemiştir.


Tomo-chan is a Girl, bir gün onun duygularına karşılık vereceğini umarak Jun'un dönüştüğü kadını fark etmesini sağlamak için elinden geleni yapan Tomo'nun aşk konusundaki talihsizliklerini takip eder . Dizi, romantizm ve komedinin mükemmel bir dengesine sahip, neşeli ve eğlenceli. Romantik komedi türünün hayranları için Tomo-chan göz atılması gereken harika bir yeni dizi.


Kötülüğe Aşığım GL Romance'a Canlandırıcı Bir BakışFarklı bir bakış açısına sahip bir kötü adam isekai dizisi olan Kötülüğe Aşığım, kendini kötü adam olarak yeniden doğmayan bir kahramanı canlandırıyor. Bunun yerine en sevdiği otome oyununda oynanabilir karakter olarak yeniden doğuyor. Artık etrafı oyunun muhteşem aşk ilgi alanlarıyla çevrili olsa da Rae Taylor bunların hiçbirine ilgi duymuyor . Bunun yerine oyunun kötü karakteri Claire François'i etkilemeye koyulur.


Kötülüğe Aşığım, GL türünün başına bela olan alışılagelmiş kinayelere ve klişelere meydan okuyan, eşcinsel romantizmin dürüst ve gerçekçi tasviri nedeniyle övgüyle karşılandı. Çoğu wlw çifti hayran hizmetine indirgenmiş olsa da, Rae ve Claire'in ilişkisi hem iyi yazılmış hem de çok sağlıklı, bu da tipik Girls' Love çiftlerinden tazeleyici bir ayrılık yaratıyor.


Netflix'in En İyi Romantik Anime FilmleriMutlu Evliliğim Bir Peri Masalı Klasiğine Duygusal Bir Katkı Getiriyor
Netflix orijinal dizisi My Happy Marriage , 2023'ün en popüler romantik animelerinden biri. Klasik Cinderella hikayesine yeni bir soluk getiren dizi, çocukluğundan beri ailesi tarafından kötü muameleye ve istismara uğrayan Miyo Saimori'yi konu alıyor. Ancak gizemli Kiyoka Kudo ile nişanlandıktan sonra her şey değişir. Miyo, onun yardımıyla yavaş yavaş geçmişinden kurtulmaya başlar ve müstakbel kocasıyla mutlu bir geleceğe doğru ilerlemeye başlar.


Başka hiçbir şeye benzemeyen bir aşk hikayesi olan Mutlu Evliliğim , bazı ağır konuları derinlemesine inceliyor ve bunları gerçekçi ve saygılı bir şekilde sunuyor. Pek çok kişi diziyi romantizm ve travmanın gerçekçi tasvirinin yanı sıra Miyo ile Kudo arasındaki sevgi dolu ve destekleyici ilişki nedeniyle övdü.


Komi İletişim Kuramıyor Özellikler Anime'nin En Sevimli İkililerinden Biri2021'de Netflix'e özel olarak çıkış yapan Komi Can't Communicate , sağlıklı ve benzersiz yaklaşımıyla dünyanın her yerindeki anime hayranlarının kalbini kazandı. Dizi, Hitohito Tadano ve Shoko Komi'nin günlük maceralarına odaklanıyor ve ana karakter okul yıllarının sonuna kadar 100 arkadaş edinmeye hazırlanıyor.


Her şeyden önce hayattan kesitler içeren bir komedi dizisi olan Komi Can't Communicate , doğası gereği romantik bir anime değil. Ancak aşka veya ilişkilere yoğun bir odaklanma olmamasına rağmen, Tadano ve Komi arasında romantizmin yeşerdiği başından beri oldukça açık . Şimdilik sadece arkadaş olmalarına rağmen, pek çok hayranın tamamen aşık olduğu sevimli bir çift oluşturuyorlar ve onların sağlıklı ilişkileri serinin en iyi kısımlarından biri.


Violet Evergarden Yürek Burkan Bir Aşk ve Kaybın Hikayesini AnlatıyorRomantizm türünün bir başyapıtı olan Violet Evergarden , Netflix'teki en yürek burkan romantik animelerden biridir. Violet adlı genç bir kızın yolculuğunu konu alan dizi, onun aşk, kayıp ve keder duygularıyla boğuşurken yaşadığı deneyimleri anlatıyor. Büyük bir savaşın ardından geçen Violet, "Seni seviyorum" kelimelerinin anlamını ararken kendini kaybolmuş ve bir amaç ararken bulur.


Düşündürücü ve duygusal bir büyüme hikayesi olan Violet Evergarden , basit bir aşk romanından çok daha fazlasıdır. Her ne kadar serinin ana odağı Violet ile Binbaşı Gilbert arasındaki aşk olsa da, hikaye aşkın farklı biçimlerini ele alıyor ve her birini aynı özen ve dikkatle tasvir ediyor.


Romantic Killer, Popüler Romantik Mecazların Taklitlerini Yapan Yıkıcı Bir DizidirRomantik Katil, çok farklı bir kahramanın başrolde olduğu, alışılmadık bir aşk hikayesi cevheri. Çoğu romantik kadın kahraman ayaklarının yerden kesilmesinden başka bir şey istemezken, Anzu Hoshino'nun yalnızca video oyunlarına, çikolataya ve çok sevdiği evcil kedisine ihtiyacı vardır. Ancak büyülü bir varlık onu aşık etmeye karar verdiğinde Anzu, kendisini tek çıkışın talip seçmek olduğu istenmeyen bir ters haremin ortasında bulur.


Tipik aşk klişelerinin eğlenceli ve komik bir parodisi olan Romantik Katil , türü mümkün olan en komik şekillerde altüst ediyor. Çoğu romantik animeden farklı olarak dizi, bireyselliğe ve kişisel tercihe daha fazla vurgu yapıyor, bu da onu öne çıkarıyor ve izleyicilerde yankı uyandırıyor.


Cennet Yetkilisinin Kutsaması Popüler Bir Tarihsel Fantezi BL RomantizmidirAynı adlı web çizgi romanından uyarlanan Heaven Offical's Blessing , tarihi Çin'de geçen klasik bir BL donghua'dır. Dizi, cennete yükselmeye çalışan ancak ölümlüler arasında yaşamak üzere sürgün edilen, gözden düşmüş bir tanrı olan Veliaht Prens Xie Lian'ı konu alıyor. Aradan sekiz yüz yıl geçtikten sonra, prens bir kez daha yükselmeye çalışır ancak kendisini, ondan hoşlanan Hua Cheng adında gizemli bir Hayalet Kral ile karışmış halde bulur.


Cennet Resminin Kutsaması, eşi benzeri olmayan bir aşk hikayesi için romantizmi, fantaziyi ve antik Çin mitosunu birleştiren heyecan verici ve güzel bir dizi. Dizi kolaylıkla en popüler Donghua oyunlarından biri ve Netflix de dahil olmak üzere birçok platformda mevcut.


Rascal Tavşan Kızı Hayal Etmiyor Senpai Duygusal Bir Yetişkinliğe Dönüş RomantizmiTuhaf başlığına rağmen Rascal, Tavşan Kız Senpai'yi Hayal Etmiyor, modern animenin en içten aşk hikayelerinden biridir. Dizi, Ergenlik Sendromu adı verilen garip bir olguya odaklanan bir büyüme hikâyesini anlatıyor. Kahraman Sakuta Azusagawa, tavşan kıyafeti giymiş gizemli bir kız olan Mai Sakurajima ile tanıştıktan sonra rahatsızlıkların doğaüstü etkilerine ilk elden tanık oluyor.


Komedi, drama ve romantizmin mükemmel bir karışımı olan Bunny Girl Senpai , komik olduğu kadar duygusaldır. Bazı derin konulara dalmaktan çekinmeyen dizi, ergenliğin etkilerinden ilk aşk hissine kadar ergenlik ve büyümeyle ilgili pek çok ilişkilendirilebilir temayı ele alıyor. Netflix aboneliği olan hayranlar için bu ikonik dizi artık platformda izlenebiliyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page