top of page

Şeytani Bir Palworld Aksiyonu, İkonik Bir Arkadaşın Yakalanmasına Yol Açıyor

Palworld'deki en ikonik Dost'u yakalamanın tek bir yolu var ve oraya ulaşmak hiç de kolay değil. Neyse ki bulunacak başka ödüller de var.  • Palworld'de ikonik bir Dost'u yakalamak, oyun içi yasaları çiğnemeyi ve 1 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı'na adım atmayı gerektirir, bu da suç faaliyeti statüsüyle sonuçlanır.

  • 1 Numaralı Yaban Hayatı Koruma Alanı yalnızca ikonik bir Dost'a değil, aynı zamanda diğer nadir Dostlara ve Güzel Çiçekler ve yüksek değerli sandıklar gibi değerli ganimetlere de ev sahipliği yapar.

  • Palworld'deki mevcut yapay zeka ve suç faaliyetleri sisteminin iyileştirilmesi gerekiyor ve sinir bozucu olabiliyor.


Palworld'de Hangyu adında bir ilmiğe benzeyen bir Pal, Pokémonve oyunun çeşitli silah cephaneliği dedahil olmak üzere tonlarca şüpheli içerik varTartışma ne olursa olsun, insanlar bu oyunu seviyor; 19 milyondan fazla oyuncu, oyunun 100'den fazla farklı Arkadaşını yakalamak için Palpagos Adaları'na gidiyor. Oyunun en ikonik Dostlarından biri olan ve oyunun çiziminde yer alan dev Grizzbolt, muhtemelen oyundaki en tanınabilir dostlardan biridir.


Çoğu kişinin Grizzbolt'la ilk karşılaşması büyük ihtimalle oyunun oldukça erken bir döneminde, Palworld'ün ilk Kule Boss'u Zoe ve Grizzbolt ile karşılaşacağı zaman olacaktır . Palworld'ün piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, oyunda Zoe ve Grizzbolt'un yakalanmasını sağlayan bir Palworld hatası mevcuttu ve birçok kişiye oldukça erken bir zamanda kendi yüksek seviyeli Pal'ını verdi. Ancak Grizzbolt'u tek başına yakalamak tamamen farklı bir hikaye ve ancak oyun içi kuralları ihlal ederek yapılabilir.


Palworld'de Grizzbolt'u Yakalamak Yasaları Çiğnemeyi Gerektirir

1 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı'nda BulunmaktadırGrizzbolt, genellikle Pokémon'daki Raichu'yla karşılaştırılan dev bir elektrik tipi Pal'dır. Grizzbolt , 1 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı olarak adlandırılan başlangıç ​​alanının güneybatısındaki bir adada bulunabilir . Bu ada, Palworld bilgisinde Galapagos Adaları'ndaki en iyi ve nadir yaratıklara adanmış özel bir yerdir; Grizzbolt da onlardan biridir. Burası bir yaban hayatı koruma alanı olduğundan, burada Dostları yakalamak kesinlikle yasaktır ve adaya adım atmak, kişiyi anında "Suç faaliyeti devam ediyor..." durumuna sokacak ve PIDF Piyadeleri de kısa bir süre sonra gelecektir. Grizzbolt ayrıca Mossanda'yı Rayhound'la birleştirerek de yetiştirilebilir .


Adaya ulaşmak, uçan veya yüzen bir binek gerektirir; konumun daha yüksek seviyesine ulaşmak için bir Palworld uçan binek veya Grappling Gun gerekir. Grizzbolt'un varır varmaz ortaya çıkması garanti edilmez ve hala oldukça nadirdir, bu nedenle gerçekten bir Grizzbolt bulmak için beklemek veya adadaki yaratıkları tekrar tekrar yeniden doğmak gerekebilir. Yeri belirlendikten sonra, Pal'ı ele geçirmek diğer Pal'ların yapacağı gibi çalışır; Grizzbolt'un HP'sini azaltır ve ardından onu yakalamak için ona yüksek seviyeli bir Pal Küresi (Giga Küresi veya üzeri) fırlatır. Adadaki yaratıklar genellikle 21-23. seviyeler civarındadır, dolayısıyla bu, oyunun nispeten erken safhalarında gerçekleştirilebilir.


1 Numaralı Yaban Hayatı Koruma Alanı'nda Başka Nadir Dostlar da Var

Ziyarete Değer Bir Gizli MücevherGrizzbolt yakalamak istemeseniz bile, Palworld'de uçan bir binek edindikten sonra 1 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı'nı ziyaret etmek için başka nedenler de var . Sığınak ayrıca Pekin, Eikthyrdeer Terra ve Azurobe dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere diğer nadir Dostların yanı sıra Wumpo Eyer gibi yüksek seviyeli öğeler için gerekli olan Güzel Çiçekler'i de içerecektir. Buna ek olarak ada, çöldeki aşırı sıcaklıklara veya oyundaki buz biyomlarına yardımcı olmak için zırh altına giyilebilen kolye uçları ve ısıya veya soğuğa dayanıklı gömlekler dahil olmak üzere yüksek değerli ganimetlerle dolu sandıklarla doludur.


1 Nolu Yaban Hayatı Koruma Alanı'ndaki Yasadan Nasıl Kaçınılır?

PIDF'den KaçışYaban Hayatı Koruma Alanı'na adım atmak, tüyleri hemen karakterin bulunduğu yere çekecektir; bu da özellikle nadir bir Dost yakalamaya çalışırken sorunlu olabilir. Bununla birlikte, kanun dışı statüye girmeyi önlemenin birkaç yolu vardır. Birincisi, uçan bir Dost'un üzerinde kalmak, bir Dost saldırıya uğrayana kadar bu durumun oluşmasını önleyecektir , bu da faydalı olabilir. Daha sonra adadan uçup geri dönmek, karakterin suç faaliyeti durumunu sıfırlayacaktır , böylece bu yöntem, işlemi durulamak ve tekrarlamak için kullanılabilir.


Güzel Çiçekleri toplamak veya polisin dikkatini çekmeden yüksek değerli sandıkları açmak için adanın etrafında uçmak fazlasıyla mümkündür, bu nedenle herhangi bir Dost'u yakalamaya çalışmadan önce bu stratejiyi kullanmak en iyisidir.


Palworld'ün Aranan Yapay Zeka Sisteminin Çalışmaya İhtiyacı Var

Palworld'ün Zayıf Bir NoktasıPalworld'deki suç faaliyeti durumu, oyunda daha şeytani şeyler yaparken (Palworld'de diğer insanları yakalamak gibi) insanları cezalandıran ilginç bir mekanik olmasına rağmen , arzulanan çok şey bırakıyor. Birincisi, dünyada yasa dışı bir şeyi yürüyerek yaptıktan sonra polislerden nasıl kaçılacağı tam olarak belli değil, zira hızlı seyahat kullansalar da kullanmasalar da bir karakteri takip edecekler gibi görünüyor. Çoğu zaman, bu statüden kurtulmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktansa, ölüme yenik düşüp geri dönüp eşyalarına tekrar sahip olmak daha iyidir.


Şans eseri, No. 1 Wildlife Sanctuary suyla çevrili bir ada olduğundan, aranan durumdan kaçmak çoğu senaryoya göre aslında daha kolaydır çünkü oyunun şu anda insanları okyanusun derin derinliklerine kadar takip edecek bir çaresi yok gibi görünüyor. Bununla birlikte, ana adaların herhangi bir noktasında PIDF ile karşılaşmak büyük bir baş ağrısı olabilir, özellikle de aranan statü kasıtsız bir şey yapılarak elde edilmişse. Oyunun bu alanı, Red Dead Redemption veya GTA'daki aranan sistem gibi eğlenceli bir özelliğe dönüştürülebilir, ancak şu anda eksik görünüyor.


Her ne kadar Palworld oynamak için harika bir oyun olsa da, Erken Erişim oyunundaki bazı özellikler hâlâ olması gerektiği ölçüde detaylandırılmadı. Palworld'deki yapay zeka ve suç faaliyeti durumu, çok fazla çalışma gerektirebilecek özelliklerden biridir. Şu anda, ödüllendirici ya da cezalandırıcı bir his vermiyor, sadece yeterince pişmemiş gibi görünüyor, ancak normalde geniş ve eğlenceli bir başlık olan bu başlıkta sadece küçük bir şikayet. 1 Numaralı Yaban Hayatı Koruma Alanı ve Palworld'ün belki de en ikonik Dostları Grizzbolt'un ele geçirilmesi buna bir örnektir ; zira bu bölge ziyaret edilmesi ve keşfedilmesi eğlencelidir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page