top of page

Şanssız Skyrim Kuryesi Tam Yanlış Zamanda Ortaya Çıktı

Mümkün olan en kötü zamanda ortaya çıkma tutkusuyla nam salmış olan Skyrim'li Kurye, tam da bunu yaptığı için kendini çok komik bir durumla karşı karşıya bulur.  • Skyrim'in açık dünyası, oyuncu odaklı benzersiz deneyimler yaratır.

  • Bir oyuncu, Courier ile olan konuşmasını bir ejderhanın böldüğü garip bir karşılaşma yaşadı.

  • NPC'ler, suikastçı göndermekten oyuncuları önemli görevlere yönlendirmeye kadar çok önemli roller oynarlar.


Kurye, bir Skyrim oyununda beklenmedik yöntemlerle uçmaya başlarken, bir ejderha kendisi ve Dragonborn arasındaki konuşmayı keser. Skyrim, 12 yıl önce piyasaya sürüldüğünde oyun dünyasını kasıp kavurdu ve o zamandan bu yana tüm zamanların en başarılı RPG'lerinden biri haline geldi. Gelişen modlama topluluğu benzeri görülmemiş bir büyüme gördü ve Skyrim'in uzun ömürlülüğünü, temel oyunun halihazırda sahip olduğu ebedi çekiciliğin ötesine taşıdı.


Bir mağaraya veya harabeye rastlamak veya bir ejderha saldırısıyla mücadele etmek gibi acil oynanışlar her oyunu etkili bir şekilde benzersiz kıldığından, Skyrim'in açık dünya deneyimi cazibesinin temel bileşenidir. Skyrim'deki NPC'ler Dragonborn'u öldürmeleri için suikastçılar gönderebilir ve onlara karşı işlenen bir şikayeti çözümleyebilir, vampirler ve haydutlar yolda pusuya düşmeye hazır bir şekilde pusuya yatabilir ve İç Savaş, Skyrim'in vahşi doğasında tüm şiddetiyle devam eder . Birçok mod bu özellikleri geliştirmeye çalıştı ancak Bethesda'nın Skyrim'de kurduğu temel, oyuncu odaklı unutulmaz anların yaratılmasında rol oynuyor.


Böyle bir anın mükemmel bir örneği, ana Skyrim alt dizininde oyunlarının bir video klibini paylaşan Lukeylukester'ların başına geldi . İçinde Courier'in, Skyrim'de bir NPC öldüğünde tetiklenebilecek bir olay olan bir miras mektubu vermek amacıyla oyuncuyla konuştuğu görülüyor . Ancak, bir sohbete girmeden hemen önce, bir ejderha kuryenin arkasına iner ve Dragonborn ile diyaloğunu bitirmesine izin verecek kadar saygılıdır. Klip, Courier'in sırf ejderhanın kuyruğunda durduğu için dramatik bir şekilde sahneden ayrılmasıyla sona eriyor.


Skyrim'de Kuryenin Rolü


Birçok oyuncu Courier'i sinir bozucu bulsa da, kendisi uzun Skyrim görevleri listesinde önemli bir rol oynuyor . Kurye, miras mektuplarını ve keşfedilmemiş bir Kelime Duvarına işaret eden mektupları dağıtmanın yanı sıra, konu önemli görevler ve özellikler olduğunda Dragonborn'un doğru yöne yönlendirildiğinden emin olmak için oradadır. Örneğin, oyuncuları Riften'deki Yetimhane hakkında bilgilendirebilir ve bu da sonunda Skyrim'de evlat edinilmenin yolunu açar .The Elder Scrolls 6 aktif geliştirme aşamasında olduğundan, sonuçta Courier'in devam filminde de yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor . Her ne kadar Bethesda, altı yıl önce duyuru fragmanını yayınladığından beri proje hakkında sinir bozucu bir şekilde ağzı sıkı olsa da söylentiler Skyrim'in devam filminin Hammerfell eyaletinde geçeceğine işaret ediyor. Skyrim , yaşına rağmen istikrarlı ve gelişen bir oyuncu tabanına sahip olmaya devam ediyor; birçoğu sabırla The Elder Scrolls 6 ile ilgili yeni haberleri bekliyor .


6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments