top of page

Naruto Hakkında Her Şey

Naruto hakkında bilinmeyen her şey

Naruto Uzumaki, Masasi Kisimoto tarafından çizilen Naruto adlı manga ve anime serisinin anakahramanıdır. Seride Naruto, doğumundan önce köye saldırmış vahşiler tarafından tilki şeytanın ruhunu taşıyan bir genç ninjadır. 

Shonen Jump'ın en popüler karakter anketlerinin ilk beş sırasında yer alan Naruto, son ankette dördüncü sıraya düşmüştür.

 

Naruto, Konoha Köyü'nde 10 Ekim'de Girdap Ülkesi'nden bir ninja olan Uzumaki Kushina'dan dünyaya geldi. Henüz yeni doğmuş bir bebekken Dokuz kuyruklu Şeydan Tilki köylerine saldırdı. Gizli yaprak ve babası dördüncü Hokage, Namikaze Minato şeytanı yasaklanmış bir yöntemle, bu işlem sırasında yaşamını sonlandıracağı halde, onun için mühürlemeye karar verdi. Yondaime'nin dileği Naruto'nun köydeki insanlar tarafından bir kahraman olarak hatırlanmasıydı.

 

Resimde Naruto, Dokuz Kuyruklu'nun hapsedilmesi ayininde görülüyor.

Ancak, işler öyle olmadı. Köy sakinleri suçlayacak ve acılarını ve kayıplarını yönlendirecek bir şey arıyorlardır, ve en uygun adayda oydu. Köyün yetişkinleri, bilinen birkaç istisna dışında, onu köylerine saldıran şeytan tilki olarak bildiler ve davrandılar. Sonuç olarak yalnız ve diğer insanlardan ayrı olarak büyümek zorunda kaldı. Mangada ima edildiğine göre, duygusal olarak çok zor zamanlar geçirdi ve sık sık gözyaşı döktü, fakat kendine ağlamakla bir yere varamayacağını söyledi. Nihayetinde Manga'nın başında çenesi düşük, hiperaktif, yaramaz bir çocuğa dönüştü. Sandaime Hokage gözlemlediği (ve ileride Naruto'nun kendisinin de fark ettiği) bu hareketlerinin nedeni sadece diğer insanlar tarafından kabul edilmektir.

Naruto, Dokuz Kuyruklu'nun hapsedilmiş ayininde gözükür, ancak işler öyle değildi. Köy sakinleri suçlayacak ve acılarını ve kayıplarını yönlendirebileceği bir şey arıyorlardı ve en uygun aday olarak da o vardı. Köyün yetişkinleri, bilinen bir kaç istisna dışında, onu köylerine saldıran şeytan tilki olarak bildiler. 

Tüm bunları düşündüğümüzde Naruto'nun daha ufak yaşta çok zor zamanlar geçirdiğini söyleyebiliriz. Seri hakkında merak ettikleriniz haberlerimizde ve yan taraftaki içeriklerde ulaşabilirsiniz.

Naruto Anime       
Dünyası

     HAKKINDA

  • Hikayenin Arkaplanı

  • Kişilik

  • Görünüm

  • Yetenek

  • Zeka

     TARİH

  • Boş Dönem

  • Yeni Dönem

  • Sonrası

  • Yaratılış ve Anlayış

bottom of page