top of page

Güneş Kılıcı

Silah (uzun kılıç), artefakt (uyumlama gerektirir)

zihin şeridi.jpg

Açıklama

Sunsword kez Strahd kardeşi Sergei von Zarovich tarafından sahip eşsiz bir bıçaktır. Orijinal formunda platin bir kabzası ve koruması ve çelik kadar güçlü ince bir kristal bıçağı vardı. Şimdi güçlü büyücü mordenkimen tarafından yeniden dövülen kılıç, bir kez daha bütün ve korkunç düşmanından intikamını almaya hazır.


Strahd, Sergei'nin ölümünden sonra silahı yok etmek için Khazan adında güçlü bir büyücü kullandı. Sürecin ilk kısmı, Khazan'ın başardığı gibi, kabzanın ve bıçağın ayrılmasını gerektiriyordu. Khazan kılıcı yok etmekle meşgulken çırağı kabzayı çalıp kaçtı. Khazan daha sonra çırağının parçalanmış cesedini Svalich Ormanı'nda buldu, ancak kabzası bulunamadı. Vampirin gazabından kaçınmak için Khazan, Strahd'a tüm silahın olduğunu söyledi.


Güneş kılıcı, ölümsüzlere fazladan 1d10 dağıtan bir +3 uzun kılıçtır. Günde bir kez, bir bonus eylem olarak, uyumlu bir yaratık, vücudunun tam kontrolünü, kılıcın tek bir hedefe karşı avantajlı olarak art arda üç darbe indirdiği bıçağa devredebilir, ardından uyumlanan kişi bir yorgunluk seviyesi kazanır.


Duyarlılık. Sunsword 11 bir İstihbarat, 17 bir Bilgelik ve bu işitme etti 16 bir Charisma ve 60 feet aralığına dışarı normal görme yeteneğine sahip bir duygulu kaotik iyi silahtır. Silah, onu taşıyan veya kullanan yaratığa duygularını ileterek iletişim kurar.


Kişilik. Sunsword ‘ın özel amaçlı o şerrinden barovia topraklarını özgür bırakmak istiyor bunca çünkü Strahd yok etmektir ama onun kristal bıçağının kaybı için intikam almak istiyor çünkü. Silah gizlice kendi yok edilmesinden ve diğer yarısından bir kez daha alınabileceğinden korkar.


Uzun kılıçla yeterlilik, onunla yaptığınız herhangi bir saldırı için yeterlilik bonusunuzu saldırı rulosuna eklemenizi sağlar.


Notlar: Hasar: Slashing, Bonus: Magic, Damage, Combat, Çok Yönlü

bottom of page