top of page

Zihin Okuma Büyüsü

Kehanet Büyüsü

Seviye

3.Level

Süre

1 dakika

Menzil

Görünür Alan

Açıklama

Süre boyunca, belirli yaratıkların düşüncelerini okuyabilirsiniz. Büyüyü yaptığınızda ve büyü bitene kadar her dönüşte eyleminiz olarak, zihninizi 30 fit yakınınızda görebileceğiniz herhangi bir yaratığa odaklayabilirsiniz. Seçtiğiniz yaratığın Zekası 3 veya daha düşükse veya herhangi bir dil konuşmuyorsa, yaratık etkilenmez.

Hedefin zihnine taşınırsınız. Çok az varlığı olan büyük beyaz bir düzlem gibi görünecek, sadece hedefin ne düşündüğünü gösterecek. Örneğin bir dükkân düşünüyorlarsa, dükkân akıllarında 3 boyutlu keşfedilebilir bir nesne olarak belirecektir. Bir olay varsa, olay gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Herhangi bir şekilde müdahale ederseniz ve hedef bu "zihinsel ortamda" varlığınızın farkına varırsa sizi zar zor hatırlayacaktır. DM'niz bu hafızanın ne kadar net olduğunu belirleyebilir.

Hedef herhangi bir hafızada ölürse, gerçek hayatta ölüm kurtarması olmadan ölecektir. Ayrıca hedefin zihninde kapana kısılırsınız ve ancak hedef diriltildiğinde kaçabilirsiniz. Siz veya hedef gerçek hayatta ölürseniz, hedefin zihninde de kapana kısılırsınız.

Hem siz hem de hedef, büyünün yapıldığı yerde dalgın bir şekilde duracaksınız. Siz veya hedef hareket ettirilirse, önceki pozisyonunuza dönmeye çalışırsınız ve mümkün değilse, olduğunuz yerde kalırsınız.

zihin şeridi.jpg
bottom of page